• Nobilitujący występ „Impresji” z „Piątki”

• 29.12.2017 12:37
      • We czwartek 28 grudnia 2017r. w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie odbyła się uroczystość nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela dyplomowanego nauczycielom z terenu Warszawy i powiatów okołowarszawskich. W gronie około 400 nowych nauczycieli dyplomowanych  znalazła się także reprezentantka Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej - pani Anna Dźwigała. Towarzyszyła jej dyrektor szkoły Ewa Szczerba. Akty nadania nauczycielom wręczyli: Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty, Dorota Skrzypek – Mazowiecki Wicekurator Oświaty oraz Andrzej Sosnowski – Mazowiecki Wicekurator Oświaty. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele Wojewody Mazowieckiego.

Nie sposób nie zauważyć, że czwartkowa uroczystość to niezwykle podniosłe wydarzenie, dlatego tym bardziej nobilitujący dla społeczności mińskiej „Piątki” jest fakt, iż to właśnie uczniowie SP nr 5 uświetnili artystycznie tę wyjątkową chwilę. Zespół wokalno-instrumentalny „Impresja”, który reprezentowały Zuzanna Niemyjska, Magdalena Kożuchowska, Weronika Bartnicka, Lena Gawron, Kinga Jakubowska, Maria Mrzygłód, Amelia Kowalewska i Kinga Michalska, wykonał instrumentalnie i wokalnie kilka utworów muzycznych, które okazały się prawdziwą ucztą dla ducha. W repertuarze przygotowanym z ogromną starannością pod czujnym okiem opiekunki zespołu pani Magdaleny Jakubowskiej uczestnicy uroczystości usłyszeli doskonale wpisujące się w świąteczny nastrój pieśni, kolędy i pastorałki, m.in. „Halleluję”, „Cichą noc”, Gdy się Chrystus rodzi” oraz „Skrzypi wóz” (pastorałkę wykonaną we współczesnej rockandrollowej aranżacji). Nasze wszechstronnie uzdolnione wokalnie uczennice nie tylko pięknie dwugłosowo śpiewały, ale także dały prawdziwy popis gry na wielu instrumentach muzycznych, m.in. perkusyjnych niemelodycznych. Zagrały na metalofonach, ksylofonach, a także pięknie brzmiących fletach prostych i flecie poprzecznym.

Program artystyczny w wykonaniu „Impresji” został nagrodzony w pełni zasłużonymi pochwałami i gromkimi brawami publiczności. Występ spotkał się także z ciepłymi słowami uznania i specjalnym podziękowaniem ze strony Pani Kurator Aurelii Michałowskiej, która była pod wrażeniem talentu muzycznego młodych artystek z mińskiej „Piątki” oraz pedagogicznych umiejętności prowadzącej zespół Pani Magdaleny Jakubowskiej. Podziękowała także dyrektor Ewie Szczerbie, która również ze swej strony dołożyła starań, by program artystyczny w wykonaniu uczennic naszej szkoły na długo pozostał w pamięci i osobiście towarzyszyła zespołowi podczas czwartkowego występu. Nasze uczennice otrzymały pamiątkowe upominki oraz dużą porcję pochwał i pozytywnych emocji. Uroczysty i pełen wrażeń dzień zakończyło zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich.