• SUPER DYREKTOR SZKOŁY

• 18.10.2018 22:27
      •  Główna nagroda i zaszczytny tytuł
        w Ogólnopolskim Konkursie Super Dyrektor Szkoły
        dla gospodyni mińskiej Piątki
        Pani Dyrektor Ewy Szczerby

Serdeczne gratulacje i szczere, w pełni zasłużone słowa uznania usłyszała po wielokroć dziś, czyli 18 października 2018r. Pani Ewa Szczerba – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim, która, nominowana przez rodziców swojej placówki do niezwykle prestiżowej nagrody w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu  Super Dyrektor Szkoły, uzyskała ów zaszczytny tytuł, a także pamiątkowy dyplom i statuetkę. Główna nagroda, wręczona podczas V Kongresu Edukacja i Rozwój w warszawskim Ośrodku Olimpijskim w Warszawie to wyróżnienie na skalę krajową, gdyż zasięg konkursu jest ogólnopolski i rokrocznie nominowani są w nim najlepsi z najlepszych wśród dyrektorów polskich szkół.

To ogromny sukces samej Pani Dyrektor, ale także ogromny powód do dumy dla całej społeczności Piątki – jej uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz rodziców, wobec których laureatka wyraziła słowa wdzięczności i podziękowania za współpracę i wspieranie działań szkoły. Podkreśliła, że zaszczytny tytuł, który uzyskała, jest zasługą wszystkich wymienionych podmiotów, jak również organu prowadzącego szkołę i instytucji z nią współdziałających, gdyż tylko wspólnie realizowane inicjatywy przynoszą naprawdę spektakularne efekty.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor tak wspaniałego sukcesu, który niewątpliwie przyniósł splendor nie tylko Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim, ale także rozsławił w dziedzinie edukacji całe nasze miasto, powiat, a nawet Mazowsze. Cieszy przy tym fakt, że nie jest to osiągnięcie odosobnione, ale wpisuje się w całe pasmo sukcesów mińskiej SP 5.  Nauczyciele i dyrekcja Piątki na przestrzeni ostatnich lat uzyskali przecież kilka Nagród Ministra Edukacji Narodowej oraz Nagród Kuratora Oświaty, a także odznaczeń państwowych i resortowych. Przypomnijmy, że tylko w zeszłym roku wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Nauczyciel Roku uzyskała przedstawicielka edukacji wczesnoszkolnej Pani Ewa Broda, w tym zaś roku Nagrodę Kuratora Oświaty otrzymała Pani Marzanna Wocial. Jest zatem w pełni uzasadniony powód do gratulacji i życzeń dalszych sukcesów.