• Elekro - fanki z „Piątki” na podium Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Dobre rady na elektroodpady”.

• 20.06.2018 07:07
      • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim zajęła III miejsce (wśród trzydziestu rywalizujących szkół)  w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „ Dobre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce 2018”. Konkurs jest organizowany przez firmę Auraeko - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. w Warszawie pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, a jego rozstrzygnięcie miało miejsce 15 czerwca 2018 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Finałowym zadaniem projektu była zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów. Podczas tego przedsięwzięcia organizowanego pod patronatem naszej szkoły udało się zebrać aż 5 375 kg zużytego sprzętu oraz 390 kg zużytych baterii i akumulatorów. Trzeba przyznać, że są to naprawdę rekordowe, imponujące wartości!

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Mińska Mazowieckiego i okolic za wsparcie ekologicznych działań konkursowych naszej szkoły i przekazanie zużytego sprzętu RTV i AGD w dniu zbiórki. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy także na ręce Rady Rodziców z przewodniczącym - p. Dariuszem Świętochowskim, dziękując za pomoc w promocji tego przedsięwzięcia, nawiązaniu współpracy z lokalnymi mediami przy nagłaśnianiu terminu zbiórki oraz za wsparcie finansowe podczas realizacji zadań związanych z projektem.

Ewa Szczerba