• WARSZTATY CZYTELNICZE Z WYDAWNICTWEM ZAKAMARKI

• 07.02.2018 15:53
      • 5 i 7 lutego w naszej szkole po raz kolejny już odbyły się warsztaty czytelnicze z przedstawicielką Wydawnictwa Zakamarki. W spotkaniu uczestniczyły  wszystkie klasy  trzecie  i czwarte.

Uczniowie klas trzecich mieli okazję przyjrzeć się swoim emocjom, spróbować je nazwać  i rozpoznać. Punktem wyjścia była książka francuskiego profesora filozofii Oscara Brenifiera „Uczucia, co to takiego?” z serii Dzieci Filozofują. Udział w zajęciach prowokował dzieci do analitycznego i krytycznego myślenia.

Natomiast uczniów klas czwartych warsztaty miały zachęcić po sięgnięcie po książki przygodowe pary bohaterów Dawida i Larisy nowej serii Martina Widmarka

W ramach godzinnych warsztatów przeprowadzono interaktywne czytanie fragmentów książki wzbogacone pokazem multimedialnym oraz aktywnościami związanymi z lekturą, np. wcielenie się w rolę bohatera w określonej sytuacji książkowej, grupowe odszyfrowanie zakodowanego hasła (szyfrem był układ okresowy pierwiastków – tablica Mendelejewa). Uczniowie zapoznani zostali również z postacią autora i historią powstania książek. Poznali znaczenie słowa antykwariat oraz przykłady takich instytucji w Polsce i na świecie. Warsztaty zawierały w sobie również elementy historii książki –np. wyjaśniono pojęcie biały kruk, pokazano najmniejszą i największą książkę świata.

Książki z tej serii to:  Antykwariat pod Błękitnym Lustrem”, „Trzynasty gość”, „Wyspa Obłąkanych, „Pieśń Szamana”.

Wszystkie tytuły książek znajdują się w zbiorach biblioteki szkolnej