• Święto Niepodległości w naszej szkole

• 12.11.2018 22:44
      • W piątek 9 listopada uczciliśmy w naszej szkole setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wyrazem szacunku uczniów i nauczycieli dla ojczyzny oraz dla wszystkich, którzy walczyli o jej wolność i niepodległość, było włożenie galowych strojów oraz przypięcie biało-czerwonych kotylionów. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w specjalnie przygotowanym na tę okazję apelu. Rozpoczęła go Pani Dyrektor Ewa Szczerba odwołując się do postaw patriotycznych wychowanków naszej szkoły. Z kolei występujący uczniowie przygotowani przez panie: Dorotę Czapską, Iwonę Sabak, Barbarę Szmidt oraz pana Mirosława Kruszewskiego przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju oraz wspomnieli zasługi Wielkich Polaków. W nastrój patriotyczny dodatkowo wprowadzały piękne dekoracje przygotowane przez panią Katarzynę Milewską. O godzinie 11.11 wszyscy zaśpiewaliśmy  „Mazurek Dąbrowskiego”. Później chór szkolny pod opieką pani Magdy Jakubowskiej śpiewał szereg pieśni patriotycznych, w których nucenie włączali się również uczniowie i nauczyciele.

Podniosła i radosna atmosfera towarzyszyła wszystkim
        nie tylko podczas apelu, ale przez cały dzień.