• Podsumowanie programu ,,Wzorowa łazienka”

• 24.01.2019 20:22
      • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego  zakończyła realizację programu społeczno - edukacyjnego „Wzorowa łazienka” zainicjowanego przez markę Domestos. Nadrzędnym celem programu była poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych. Zadaniem konkursowym była interpretacja graficzna hasła „Wzorowa łazienka”, która polegała na przedstawieniu projektu graficznego przyjaznej łazienki szkolnej dla szkoły uczestniczącej w programie. Następnym krokiem było zamieszczenie prac konkursowych wykonanych przez uczniów w przypisanej szkole „Galerii”. Od 01.10.2018 r. do 30.11.2018r. internauci głosowali na prace plastyczne uczniów naszej szkoły zamieszczone w galerii na stronie internetowej organizatora.....

• W programie  szkoła zbierała też punkty z paragonem – wystarczyło tylko kupić dowolny produkt marki Domestos, zachować paragon, wejść na stronę w sekcji ,,Głosuj”, podać dane paragonu oraz załączyć jego zdjęcie oraz  punkty z gry poprzez aplikację mobilną dostępną na telefony komórkowe z systemem android i iOS.
        Aby otrzymać extra punkty dla szkoły przeprowadzone zostały jeszcze dodatkowe działania: wywieszono na terenie szkoły plakaty promujące program, naklejono naklejki przeznaczone do szkolnych łazienek, które promują zasady higieny podczas korzystania z toalet oraz zorganizowano w szkole akcję pt. „Światowy Dzień Toalet” promującą zasady korzystania z toalety i edukującej w zakresie utrzymywania czystości w łazienkach.

W wyniku przeprowadzonych działań  udało nam się zdobyć 6582 punkty i nasza szkoła znalazła się na 116 miejscu z pośród 478 szkół biorących udział w programie. Tak niewiele brakowało do nagrody, bo 105 szkół zostało nagrodzonych.
        Organizatorzy docenili nasz wkład i nagrodzili nas zestawem produktów marki Domestos.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wykonali prace konkursowe, dzięki którym mogła powstać „Galeria naszej szkoły”, uczniom z klasy III b, którzy pod opieką wychowawcy p. Anny Dmitruk przygotowali akcję pt. ,,Światowy Dzień Toalet”, Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla zwycięzców w konkursie plastycznym ,,Wzorowa łazienka” oraz wszystkim, którzy oddawali głosy na naszą szkołę.

Szkolny koordynator programu Jolanta Malinowska