• Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

15 marca w MDK odbyła się I Uroczysta Sesja Młodzieżowej Rady Miasta, która liczy 15 radnych. Jesteśmy dumni, że naszą szkołę w radzie reprezentuje Mikołaj Godlewski – uczeń klasy VIIA. Podczas I sesji, w obecności burmistrza i radnych miasta, przedstawicieli szkolnych samorządów uczniowskich, nauczycieli i najbliższych, nowo wybrani radni odebrali zaświadczenia, złożyli ślubowanie i wzięli udział w pierwszych głosowaniach, podczas których wybrali spośród siebie przewodniczącego MRM, wiceprzewodniczących i sekretarza. Za Mikołajem pierwsze doświadczenie samorządowca. Życzymy młodzieżowemu radnemu wielu sukcesów i satysfakcji z pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji.

• Zakręcone Ekolożki ❤️

ZAKRĘCONE EKOLOŻKI MAJĄ DLA WAS „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY” .

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego  w Mińsku Mazowieckim po raz ósmy przystępuje do Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego " Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce". Konkurs organizowany jest przez AURAEKO z Warszawy. W tym roku naszą szkołę będzie reprezentował eko- zespół "ZAKRĘCONE EKOLOŻKI" - 5 UCZENNIC Z KLASY 8B: Joanna Federak, Yaryna Vasiv, Oliwia Sikorska, Michalina Ner i Lena Rozworowska. Szkolnym koordynatorem konkursu i opiekunem eko- zespołu jest p. Edyta Kopeć. Głównym celem konkursu jest podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania z elektroodpadami, zużytymi bateriami oraz akumulatorami przenośnymi.

Główne zadania konkursu to:

1. Prezentacja zespołu.

2. Przygotowanie do przeprowadzenia ZBIÓRKI ELEKTROODPADÓW I ZUŻYTYCH BATERII :

Przeprowadzenie ekologicznej kampanii edukacyjnej w szkole :

• gazetki informacyjne
            • zajęcia warsztatowe
            • konkursy ekologiczne
            • współpraca z mediami : wstawianie ogłoszeń i artykułów na strony internetowe oraz do czasopism lokalnych
            • akcja happeningowa: "spacer ekologiczny" ulicami miasta : rozdawanie ulotek mieszkańcom miasta, przeprowadzanie rozmów i wywiadów z pracownikami różnych firm.
            • nagrywanie filmików oraz audycji radiowej promujących termin zbiórki elektroodpadów
            • zamieszczanie postów na facebooku na fanpage AURAEKO ( liczy się największa ilość polubień)
            • nagranie etiudy filmowej dotyczącej prawidłowego postępowania z elektroodpadami oraz zużytymi bateriami.

3. Przeprowadzenie zbiórki elektroodpadów

ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH :

PONIEDZIAŁEK- 22 KWIETNIA 2024 W GODZ. 8.00- 19.00

WTOREK - 23 KWIETNIA 2024 W GODZ. 8.00- 17.00

MIEJSCE ZBIÓRKI: PARKING OD STRONY PLACU ZABAW.

Zapraszamy do udziału w realizowanych zadaniach i akcjach konkursowych, liczymy na Wasze wsparcie!!! W zespole siła!!!

• Ważne sprawy...

12 marca w Warszawie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyło się seminarium naukowe pt. "Opieka zdrowotna nad dzieckiem jako ważna kategoria pedagogiczna w aspekcie dziecka chorego na cukrzycę" oraganizowana przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz UKSW.Seminarium dla studentów pedagogiki miało na celu przybieżenie tematu cukrzycy jako choroby, jak również cukrzycy u dziecka w wieku szkolnym. Julka Urbaniak z klasy I A wraz z rodzicami i wychowawcą p. Katarzyną Dębowską-Korkuć byli na tym ważnym wydarzeniu i dzieli się swoimi doświadczeniami. Rodzice Julki podzielili się ze słuchaczami swoją historią, życiem codziennym z cukrzycą. O pracy i funkcjonowaniu dziecka z cukrzycą w szkole opowiedziała p. Katarzyna.Wszyscy uczestnicy seminarium mieli okazję oglądać filmik nagrany z okazji Światowego Dnia Cukrzycy przez uczniów klasy I A.

• Zerówkowicze w teatrze i w sali zabaw w Siedlcach

Dnia 13 marca 2024r., my zerówkowicze, udaliśmy się do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach na przedstawienie "Nowe szaty króla". Z uwagą śledziliśmy, jak "powstaje" nowy strój dla króla, który jest miernym kreatorem własnego życia i który wewnętrzną pustkę usiłuje przykryć coraz to bardziej szałowym ciuchem. Gdy król przymierza nowo uszyty strój- słyszy okrzyk: król jest nagi! ... W ten sposób król zrozumiał, jak bardzo oszukiwał siebie i swoich poddanych. Opowieść smutna, ale pełni wigoru aktorzy, humorystyczne teksty i piosenki nie pozwoliły nam się smucić.

Następnie udaliśmy się do sali zabaw "Młynek". W drodze powrotnej spotkała nas miła, słodka niespodzianka. Ten dzień dostarczył nam wiele pozytywnych wrażeń

i zapewne na długo pozostanie w naszej pamięci.

• Dzień Kobiet i Mężczyzn w stylu EKO w Piątce

Dnia 8 marca 2024r. w naszej szkole odbyła się kolejna - 11 zbiórka zużytych baterii w bieżącym roku szkolnym. Zbiórki zużytych baterii to jedno z zadań konkursu " Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce", do którego nasza szkoła przystępuje juz po raz ósmy! W tegorocznej edycji konkursu naszą szkołę reprezentuje eko- zespół „Zakręcone Ekolożki” - 5 uczennic klasy 8b.

Dziękujemy, że jesteście eko nie tylko od święta, ale przez cały rok!!!

• Dzień Kobiet w zerówce

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W naszej zerówce radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu nasze Panie oraz nasze "małe kobietki" z grupy otrzymały od nas chłopców serdeczne życzenia i upominki. Podczas zajęć poznaliśmy historię tego święta. Rozmawialiśmy o sławnych kobietach, o ich zasługach. Każdy z nas wykonał obrazek piaskowy- tulipany w wazonie dla swojej mamy.

Wszyscy staraliśmy się uczynić ten dzień wyjątkowo miłym.