• Środowe spotkania w świetlicy...

• 17.12.2022 20:28
      • W dniu 16 listopada w świetlicy szkolnej gościliśmy panią Monikę Klimczak – mamę naszej uczennicy, która przybliżyła dzieciom proces szycia butów. Obejrzeliśmy różne rodzaje materiałów, dodatki i ozdoby wykorzystywane przez firmę Bartek, szyjącej obuwie dziecięce.
        Dowiedzieliśmy się jak dobierać obuwie, aby było nie tylko ładne, ale również wygodne i zdrowe dla naszej stopy. Firma Bartek  szczególnie dba o bezpieczeństwo dzieci stosując elementy odblaskowe i podeszwy antypoślizgowe w swoich wyrobach. Każdy z nas mógł zmierzyć stopę dzięki specjalnej miarce. Poznaliśmy rozmiar swoich butów, co w dużej mierze ułatwi naszym rodzicom dokonywanie zakupów. Na koniec pani Monika obdarowała dzieci pamiątkowymi gadżetami. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Monice za ciekawe zajęcia i poświęcony nam czas. Zapraszamy kolejne chętne osoby do „Spotkań w świetlicy”. Z radością poznamy przedstawicieli różnych zawodów, kolekcjonerów, osoby mające ciekawe hobby, umiejętności zanikające w dzisiejszych czasach (np. rękodzieło). Czy ktoś posiada jeszcze klaser ze znaczkami pocztowymi?

Kontakt do świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 5: tel. (25) 758 29 57 wew. 33. Zapraszamy!