• Podsumowanie XVII Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas III „Mistrz Ortografii 2023”

• 02.06.2023 11:10
        • 31 maja 2023 r. w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVII Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas III „Mistrz Ortografii”, który cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem. Na uroczystość przybyli uczniowie ze szkół podstawowych powiatu mińskiego wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami. Powitała ich serdecznie wicedyrektor szkoły pani Agnieszka Szczepańska.

W tym roku „Mistrzem Ortografii 2023” został uczeń klasy III Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim: Marcin Borkowski. Komisja konkursowa przyznała również II i III miejsca oraz wyróżnienia. II miejsce zdobyli: Weronika Skwara – Szkoła Podstawowa w Rudzie, Gabriela Zagórska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim, Maksymilian Komosa – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim, Jakub Mućko – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Laureatami III miejsca zostali: Malwina Sitkowska – Szkoła Podstawowa w Mariance, Martyna Świercz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulejówku, Kacper Płoszaj – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim, Joanna Mucha – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku, Antoni Gut – Szkoła Podstawowa w Mlęcinie Wyróżnieni uczniowie to: Krzysztof Borkowski – Szkoła Podstawowa nr 6 w Mińsku Mazowieckim,  Julian Paszkowski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim, Natalia Jaglińska – Szkoła Podstawowa w Mistowie.
            Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Uroczystość uświetniły występy utalentowanych muzycznie uczniów naszej szkoły, przygotow
          anych  perfekcyjnie przez p. Magdalenę Jakubowską. Występ młodych artystów został nagrodzony gromkimi brawami.
          Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla laureatów. Wszystkim laureatom, ich nauczycielom i rodzicom gratulujemy sukcesów w niełatwych potyczkach ortograficznych. Zapraszamy do udziału  w następnej edycji  konkursu przyszłe klasy trzecie.

Organizatorzy konkursu: Jolanta Malinowska, Marzena Płochocka, Katarzyna Lulko,  Urszula Zawada.
        • Etap powiatowy konkursu

• 21.04.2023 15:26
        • Etap powiatowy konkursu odbędzie się 9 maja 2023r. (wtorek) w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim.
          Uczniów i ich opiekunów prosimy o przybycie na godz. 9:40. Zmagania konkursowe rozpoczną się o godz. 9:50 i będą trwały 45 minut.
          Prosimy o zabranie przyborów do pisania!