• Piękny koniec roku szkolnego...

      24.06.2022

      Koniec roku szkolnego to niezwykle wyczekiwana chwila tak dla uczniów, jak i nauczycieli, to początek zasłużonego urlopu po miesiącach wytężonej pracy. Pani Dyrektor Ewa Szczerba za ten trud dziękowała w przemówieniu swoim współpracownikom i uczniom. Zaprezentowała długą listę szkolnych osiągnięć i sukcesów, stanowiących powód do radości i dumy.

      Ze smutkiem pożegnaliśmy naszych absolwentów – uczniów klas ósmych, którzy zakończyli naukę i po raz ostatni wystąpili przed społecznością naszej szkoły. Wśród nich rekordowa liczba osób odebrała najbardziej zaszczytne odznaczenie Piątki – Złotą Tarczę Absolwenta. Był to bowiem dzień podsumowań naszych sukcesów – uczniowie otrzymali świadectwa i nagrody za osiągnięcia uzyskane w kończącym się roku szkolnym. W pięknych słowach pożegnali nauczycieli i pracowników szkoły, dziękując wszystkim za trud, pomoc i miłe chwile razem spędzone. Ciepłe słowa skierowali również do młodszych koleżanek i kolegów, nie obyło się bez łez i sympatycznych gestów. Pięknym akcentem na zakończenie uroczystości był taniec belgijka. Wszyscy życzyli sobie wzajemnie sukcesów i szczęścia a przede wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

     • ...Wakacje, wakacje!

      24.06.2022

      „Będziemy w morzu pływać i w piłkę grać na plaży...”

      czyli zakończenie roku szkolnego 2021/22 w klasach młodszych

      Dnia 23 czerwca rok szkolny uroczystą akademią kończyli uczniowie klas I-III. Zebrani wokół symbolicznego ogniska słuchali opowieści pani dyrektor Ewy Szczerby o licznych sukcesach uczniów naszej szkoły. Potem oglądali utrzymany w wakacyjnej atmosferze występ klasy IIIb i IIId - słuchali piosenek o letnim odpoczynku oraz rad jak dbać o bezpieczeństwo podczas wakacji, wraz z tancerzami podrygiwali w rytm „Poleczki na lato”. Na koniec zachwycili się błyskotliwym występem naszych gibkich szkolnych gimnastyczek. Teraz pozostało już tylko odebrać świadectwo promocyjne i zaczynamy WAKACJE!

     • Kreatywne warsztaty informatyczne

      21.06.2022

      W dniu 21 czerwca 2022 r. klasa 5a uczestniczyła w kreatywnych warsztatach informatycznych zorganizowanych przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Zajęcia integracyjne były prowadzone w dwóch grupach projektowych - tworzenie w Scratchu wielojęzykowej gry wykorzystującej kamerę internetową oraz Integracja przy warcabach. 

      Warszataty odbywały się w ramach konferencji MaKI - Mazowieckie Kluby Integracyjne - o sile działań edukacyjnych wspierających i integrujących uczniów. 

     • Finał konkursu o wiedzy o Mazowszu

      21.06.2022

      Jakub Nowak, Jan Wiśniewski i Adam Leszczyński odebrali z rąk Mirosława Krusiewicza - dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego - zaświadczenia laureatów Konkursu Wiedzy o Mazowszu. Kuba drugi raz z rzędu uzyskał najwyższy wynik wśród uczniów z całego Mazowsza. Chłopcy znaleźli się w grupie laureatów składającej się tylko z dziewięciu osób. Był to dzień podsumowania ich wielomiesięcznego odkrywania tajemnic Mazowsza. Gratulujemy!

     • Spływ kajakowy

      21.06.2022

      W poniedziałek 13 czerwca klasa 7c uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Liwiec i chociaż pogoda nie napawała optymizmem to wszyscy bawiliśmy się super. Kilka godzin spędziliśmy aktywnie, w otoczeniu przyrody, pałaszując również pyszne kiełbaski przy ognisku.

     • Piątka na podium 💖💪

      18.06.2022

      Mińska Piątka po raz czarty na podium

      w ogólnopolskim konkursie ekologicznym

       „Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce”

       

      Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim ponownie staje na podium- po raz czwarty zajmuje 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce”, organizowanym przez Auraeko z Warszawy. Mińską Piątkę reprezentował zespół Eko- Recyklinki w składzie: Maria Gorczyca, Daria Bańka, Wiktoria Szeląg, Aleksandra Truszko i Alicja Pawelec wraz ze szkolnym koordynatorem konkursu - Edytą Kopeć. Edukacja ekologiczna społeczności szkolnej i lokalnej, promowanie działań w mediach, cykliczne zbiórki zużytych baterii, akcja happeningowa, wywiady, szkolne konkursy to zadania wykonywane w ramach konkursu. Finałem działań konkursowych była zbiórka elektroodpadów w dniach 25 i 26 kwietnia 2022r. podczas której zebrano 6 400 kg elektroodpadów, w tym ok.550 kg zużytych baterii.  Za zajęcie 3 miejsca szkoła otrzymała nowoczesny telewizor, a uczestnicy- pamiątkowe dyplomy, smartwatche i upominki od AURAEKO.

      Zajęcie trzeciego miejsca w tym konkursie to dla naszej szkoły ogromny zaszczyt. Udało się zrealizować wszystkie zadania konkursowe i po raz czwarty stanąć na podium.

      Dziękujemy całej społeczności szkolnej oraz wszystkim mieszkańcom naszego miasta i okolic, którzy włączyli się w ekologiczne działania SP5, oddając zużyty sprzęt oraz baterie. Wierzymy, że w kolejnej edycji tego konkursu, również uda nam się utrzymać to zaszczytne miejsce na podium.

       

     • WYPRAWKA ZERÓWKOWICZÓW 2022/2023

      18.06.2022

      Szanowni Rodzice Zerówkowiczów,

      do rozpoczęcia roku szkolnego 2022/ 2023 zostało jeszcze trochę  czasu, ale pora  już zacząć myśleć o przygotowaniach. Zajęcia w oddziale zerowym rozpoczną się 1 września 2022 roku. Poniższy załącznik zawiera informację na temat przyborów i artykułów papierniczych. Wszystkie rzeczy uwzględnione w wyprawce prosimy umieścić w torbie podpisanej imieniem i nazwiskiem dziecka oraz dostarczyć w pierwszym lub na początku drugiego tygodnia września. Odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości uzyskają Państwo podczas pierwszego zebrania z wychowawcami oddziałów zerowych.

      Wyprawka zerówki 2022-2023

     • Mali aktorzy...

      11.06.2022

      Klasa 2a, bawiąc się w teatr, przygotowała dla swoich kolegów z klas 0-3 inscenizację pt. „Porady wróżek”. Przedstawienie ukazuje niektóre dziecięce wady i sposoby ich niwelowania. Zachęca dzieci do oceny własnych zachowań i podpowiada co robić, aby ciało i dusza były zdrowe. Aktorzy doskonale  bawili się na scenie w czasie swojej premiery  a publiczność uważnie przypatrywała się tej grze. Swoje wystąpienie powtórzyli następnego dnia, gdzie na widowni zasiedli ich rodzice, rodzeństwo  i dziadkowie.

     • Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami

      11.06.2022

      Na początku czerwca br. uczniowie klasy 1c realizowały treści programu dla placówek wychowania przedszkolnego i  uczniów szkół podstawowych w zakresie profilaktyki chorób odkleszczowych pod nazwą „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”. Głównym celem programu jest kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci już od najmłodszych lat, a zwłaszcza edukacja w zakresie zagrożeń wywoływanych przez kleszcze oraz sposobów stosowania profilaktyki chorób odkleszczowych.

      Dzieci w przystępny sposób dowiedziały się wielu informacji  na temat życia kleszczy, ich wyglądu, występowania, miejsc na ciele człowieka najbardziej narażonych na ukłucie kleszczy, chorób jakie przenoszą kleszcza po kontakcie ze skórą człowieka i zwierzęcia. Ponadto dowiedziały się o metodach zabezpieczenia się przed wszczepieniem się kleszcza w ciało człowieka oraz podstawowych zasadach postępowania po ugryzieniu przez kleszcza.

      Uczniowie chętnie dzielili się także swoimi „przygodami” z kleszczami, odpowiadali na pytania. Na koniec wykonywały również zadania na kartach pracy.

    • Sukcesy piłkarzy 💪
     • Sukcesy piłkarzy 💪

      03.06.2022

      Nasi chłopcy z U12 jako reprezentacja SP5 uczestniczyli w finałowym turnieju województwa mazowieckiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

      Z grupy bez porażki wychodzimy z pierwszego miejsca i meldujemy się w 1/8. O wyniku meczu decydują rzuty karne, które wygrywamy. W półfinale niestety przegrywamy z mocną drużyną SP210 Warszawa (zwycięzca turnieju). W meczu o 3 miejsce pokonujemy SP5 Wołomin. Podczas całego turnieju chłopcy pokazali kawał dobrej piłki, przegrali tylko jeden mecz, podczas rzutów karnych zachowali zimną krem, a w szczególności nasz bramkarz Ksawery Rosłoniec, który został najlepszym bramkarzem turnieju.

      Skład drużyny: Bartosz Pieńkowski, Marcel Cegiełka, Szymon Markowski, Jan Morelowski, Mateusz Padzik, Łukasz Padzik, Kacper Kołodziejczyk, Ksawery Rosłoniec, Jan Jackiewicz.

      Opiekun: Marek Kudelski

    • Podróż w czasie, czyli historyczny korowód „Wczoraj – dziś – jutro”
     • Podróż w czasie, czyli historyczny korowód „Wczoraj – dziś – jutro”

      29.05.2022

      28 maja nasza szkoła wzięła udział w barwnym historycznym korowodzie, który miał przypomnieć o bogatej 600-letniej historii Mińska Mazowieckiego. Miejskie szkoły podstawowe przybliżyły historię sześciu wieków miasta. Piątka prezentowała XIX wiek.

      Grupa uczniów, nauczycieli i rodziców na czele z Panią Dyrektor Ewą Szczerbą przemaszerowała ulicami miasta w strojach historycznych.  W korowodzie nie zabrakło patrona Piątki, twórcy naszego hymnu narodowego, generała Józefa Wybickiego, dawnych włodarzy miasta – hrabiostwa Jezierskich, artysty malarza Elwiro Andriolliego i inżyniera Konstantego Rudzkiego. Dużą grupę stanowili podchorążowie powstania listopadowego oraz żołnierze - powstańcy styczniowi. Zwieńczeniem korowodu były przygotowane krótkie scenki historyczne, które przypomniały o najważniejszych wydarzeniach z historii miasta. Nasi uczniowie przenieśli nas na bal do Pałacu Dernałowiczów. W rytmie poloneza na scenie pojawiły się najważniejsze postaci XIX-wiecznego Mińska.

      Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i aktywnie włączyli się w obchody jubileuszu miasta.

     • (Nie) zwykła codzienność– niezwykłe wyróżnienie

      29.05.2022

      21 maja w Mińsku Mazowieckim gościliśmy autora literatury dziecięcej i młodzieżowej Grzegorza Kasdepke, który został uhonorowany swoją gwiazdą w „Alei Gwiazd Literatury” przed Miejską Biblioteką Publiczną. Wydarzeniu temu towarzyszyło również rozstrzygnięcie literackiego konkursu ogłoszonego przez MBP. Zadaniem uczniów szkół miejskich i powiatowych było napisanie opowiadania inspirowanego twórczością autora „Detektywa Pozytywki”. I miejsce w konkursie zajął uczeń naszej szkoły – Aleksander Janczak z klasy 4A, z czego jesteśmy ogromnie dumni. Aleksandrowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
   • sp5@post.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych