• SP5 TO JEST SIŁA, Z NAMI META ZAWSZE MIŁA💪🏃🏼

      Dzisiaj, 26 maja, w piękną słoneczną niedzielę, grupa uczniów z klasy 3C pod opieką wychowawczyni pani Katarzyny Lulko i pani Vladislavy Natalchenko stworzyła strefę kibica podczas imprezy sportowej, jaką były Ogólnopolskie Biegi Uliczne 28. Mazowiecka Piętnastka i 9. Mazowiecka Piątka.

      Młodzi kibice SP5 bardzo mocno i wytrwale od samego początku do końca dopingowali wszystkim uczestnikom biegu. Swoimi okrzykami, śpiewając, trąbiąc i przybijając piątki z biegaczami wspierali wszystkich, motywując ich do sportowej rywalizacji i ukończenia biegu.

      To były bardzo emocjonujące godziny, które przyniosły dużo radości i pozytywnej energii.

      DZIĘKUJEMY wspaniałym uczniom, którzy zgodzili się wziąć udział w tym przedsięwzięciu oraz ich rodzicom, którzy mocno wspierali swoje pociechy w tym działaniu.

      Nasi dzielni kibice:

      Agatka Jarzębska, Matylda Chojecka, Maciej Bonisławski, Adam Jarzębski, Marysia Matasek, Pola Wakuła, Iga Lipińska.

      DZIĘKUJEMY Tytuł: 🫶

     • Wycieczka klasy 7a w Pieniny

      W dniach 21-24 maja klasa 7a wyruszyła na wycieczkę w malownicze Pieniny. Podczas czterech dni intensywnego zwiedzania i aktywnego wypoczynku, uczniowie mieli okazję zobaczyć jedne z najpiękniejszych zakątków regionu.

      Nasza przygoda rozpoczęła się od wizyty w elektrowni wodnej na zaporze w Niedzicy. To niezwykłe miejsce pozwoliło nam poznać tajniki produkcji energii elektrycznej oraz zrozumieć, jak ważna jest rola elektrowni w ochronie przed powodziami.

      Drugiego dnia podjęliśmy wyzwanie wspinaczki na górę Trzy Korony. Mimo wysiłku, nagrodą były zapierające dech w piersiach widoki. Panorama Pienin oraz wijący się w dolinie Dunajec były niezapomniane.

      Trzeci dzień obfitował w emocje. Rozpoczęliśmy od rajdu rowerowego wokół jeziora Czorsztyńskiego, jadąc ze Szczawnicy do Sromowiec Niżnych. Po tej ekscytującej trasie, czekała nas jeszcze większa atrakcja – rafting na pontonach po Dunajcu. Przepływając przez malowniczy przełom Dunajca, mogliśmy podziwiać piękno otaczającej nas przyrody z zupełnie innej perspektywy.

      Ostatniego dnia wjechaliśmy wyciągiem narciarskim na Palenicę. Na szczycie czekała nas niesamowita atrakcja – zjazd torem saneczkowym. Było to doskonałe zakończenie naszej wycieczki, pełne śmiechu i radości.

      Pełni wrażeń i szczęśliwi wróciliśmy do domu, bogatsi o niezapomniane wspomnienia i nowe doświadczenia. Wycieczka w Pieniny była nie tylko świetną okazją do integracji, ale również lekcją przyrody i historii na żywo.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom i opiekunom, którzy sprawili, że ten wyjazd był tak udany!

     • Ciekawa przygoda...

      W dniach 22-24 maja klasy ósme odwiedziły Jurę Krakowsko-Częstochowską. Oprócz tradycyjnego zwiedzania młodzi turyści oddali się takim aktywnościom jak desant na linie, wspinaczka skałkowa czy penetracja jaskiń.

      Sił nie zabrakło nikomu i nawet zmienna pogoda nie była w stanie zburzyć świetnej atmosfery i dobrego humoru. Szkoda, że to ostatni wyjazd w takim składzie. Niewątpliwie był on zasłużoną nagrodą po stresach egzaminacyjnych.

     • Dzień pszczół w zerówce

      20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji, my zerówkowicze włączyliśmy się w działania, których celem było budzenie świadomości na temat znaczenia i pożyteczności pszczół dla świata przyrody oraz życia człowieka.

      Zapoznaliśmy się z ich wyglądem i budową. Wiemy, jak wygląda podział funkcji w pszczelim społeczeństwie, jaką funkcję pełnią w ulu królowa, robotnice i trutnie. Wysłuchaliśmy różnych ciekawostek przyrodniczych na temat tych małych, ale jakże ważnych owadów. Poznaliśmy też etapy przygotowania miodu. Wykonaliśmy także prace plastyczne, a nasze głowy tradycyjnie zdobiły papierowe opaski.

     • Zerówkowicze z wizytą w bibliotece szkolnej

      W ramach tygodnia bibliotek, my zerówkowicze, odwiedziliśmy naszą bibliotekę szkolną. Pani bibliotekarka- Jolanta Malinowska wyjaśniła nam, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyliśmy także, jak wygląda karta czytelnika oraz poznaliśmy zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, rozwiązywaliśmy zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Pani bibliotekarka pokazała nam także , gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nas regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Na koniec Pani bibliotekarka przeczytała nam opowiadanie

      "Kicia Kocia w bibliotece". Każdy z nas otrzymał zakładkę do książki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla nas była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

     • 20 LAT W UNII EUROPEJSKIEJ

      20 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładzie wpisującego się  w obchody 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wydarzenie odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim. Spotkanie rozpoczęła Pani Wiceburmistrz Katarzyna Łaziuk, która przedstawiła zaproszonych gości, wśród których byli: Rafał Rudnicki, Witold Naturski i Bartłomiej Balcerzyk. Mówili oni m.in. o benefitach płynących ze wspólnego rynku Unii dla firm i konsumentów oraz o rozkwicie Polski w ciągu dwóch dekad w UE. Każdy z uczestników otrzymał ciekawy upominek w postaci torby na ramię z ciekawą zawartością.                                                                                                Lena Misiurska VIIb

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych