04.03.2023 17:56

Szkoła Podstawowa Nr 5 w Mińsku Mazowieckim zaprasza Uczniów klas III szkół podstawowych do udziału w XVII Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Etap szkolny i powiatowy konkursu polega na napisaniu dyktanda.Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy, zestaw ortogramów i zasad ortograficznych oraz zgoda na udział w konkursie ortograficznym i przetwarzanie danych osobowych znajdują się w załącznikach.

Regulamin XVII Powiatowego Konkursu Ortograficznego

Zestaw ortogramow i zasad ortograficznych kl.III

Formularz_zgloszeniowy

Zgoda na udzial w konursie i przetwarzanie danych osobowych

• Laboratoria przyszłości naszą WZJĄ przyszłości

30.09.2022 16:29
      Nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2021/2022 do programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób sprzyjający rozwijaniu zainteresowań. Wysokość dofinansowania zależała od ilości uczniów. Otrzymane z programu „Laboratoria przyszłości” urządzenie, narzędzia i materiały urozmaicą pracę z nowymi technologiami. Wśród nich znajdują się obowiązkowe sprzęty takie jak drukarka 3D, mikrokontrolery oraz wybrane według potrzeb naszej placówki. Sprzęt nagłaśniający i mikrofony od początku września wykorzystujemy przy okazji różnych okazji. Przed nami poznawanie i korzystanie z nowych pomocy, o czym będziemy informować na bieżąco.

ZRÓB SOBIE PREZENT NA ŚWIĘTA - WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ!

03.12.2021 18:10

Biblioteka szkolna zaprasza do odwiedzin i wypożyczania książek o tematyce świątecznej,  które wprowadzą do waszego domu gwiazdkową atmosferę.

Poniżej prezentujemy książki, które znajdziecie w naszej bibliotece.
      Aby ułatwić Wam wybór przygotowałyśmy krótkie informacje  o wybranych książkach.
    • Godziny pracy:

21.09.2021 10:58
      Poniedziałek:  nieczynne
      Wtorek: 7:30 - 15:00
      Środa: 7:30 - 15:00
      Czwartek: 7:30 - 15:00
      Piątek: 7:30 - 15:00
    • Sprzątanie Świata u najmłodszych

02.10.2020 16:20

W dniu 18.09.2020 r. dzieci z oddziałów zerowych brały udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Przedszkolaki zostały wprowadzone w tematykę dbania o nasze środowisko przyrodnicze. Z zaciekawieniem oglądały film o wykorzystaniu surowców wtórnych, dowiedziały się na czym polega recykling. Później w grupach wykonały kolorowe plakaty nawołujące do segregowania śmieci i dbania na co dzień o czystą planetę. Zajęcia ekologiczne miały na celu rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek w naszym najbliższym otoczeniu. Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i powinniśmy dbać o nią wszyscy, dorośli i dzieci.