• Mikołajki w świetlicy

• 17.12.2022 20:27
      • „Mikołajki” – to jeden z najprzyjemniejszych  dni w trakcie roku szkolnego.
        Do tego dnia świetliczaki przygotowywały się od początku grudnia z należytą  starannością. Poznały legendę o św. Mikołaju z Miry, nauczyły się kilku piosenek o Mikołaju, wykonały wiele prac plastycznych, którymi udekorowano salę i oczywiście pięknie ubrały choinkę. A gdy nadszedł ten wyczekiwany dzień, dzieci w czerwonych strojach, mikołajkowych czapeczkach, reniferkowych opaseczkach zapełniły świetlicową salę. Czekało tu na nich wiele niespodzianek. Pierwszą z nich były mikołajkowe zabawy, zagadki i konkursy przygotowane przez wychowawców. Dzieci bardzo chętnie  brały w nich udział i wykazały się niezwykłymi umiejętnościami Elfów np.: pakując prezenty, przygotowując worek i drabinę dla Mikołaja, przechodząc przez komin, jeżdżąc w zaprzęgu reniferów itd. Największą zaś niespodzianką było osobiste przybycie Mikołaja z dwoma workami prezentów. W jednym z nich były gry, klocki i zabawki, w drugim słodkie batoniki, którymi zostały obdarowane wszystkie dzieci. Oczywiście za otrzymane prezenty podziękowały i złożyły obietnicę, że będą grzeczne. Spotkanie z Mikołajem zakończyło się wspólną zabawą, korowodem i oczywiście piosenką –„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają” - bo jak Go nie kochać? Dziękujemy Ci Mikołaju! Z tęsknotą będziemy czekały na Twoją wizytę z workiem prezentów za rok. Bawiliśmy się wspaniale!