Beata Bartnicka jest najlepszą mamą dla Elizy i Kingi, wspaniałą córką dla Zofii i Stanisława oraz niezastąpioną siostrą dla Agnieszki. Jest także oddaną przyjaciółką i pomocną koleżanką. Pani Beata to nauczycielka z powołania – od 23 lat pracuje w „Dąbrówce”. Niestety od 2014 roku również jest pacjentką ze zdiagnozowanym nowotworem krwi – chłoniakiem grudkowym. Ostatnie 3 lata spędziła w szpitalach, poddając się serii badań i przyjmując kolejne dawki chemii. Niestety dotychczasowe formy leczenia nie przyniosły wyczekiwanych efektów. Walka trwa nadal, a Ty możesz jej pomóc wygrać tę wojnę. Pomóż Beacie powrócić do jej pasji: haftowania, szycia i majsterkowania. Podaruj jej dalsze lata życia, aby dotychczasowe ciężkie doświadczenia, okupione bólem, rozłąką z rodziną i przyjaciółmi, nie okazały się daremne. Ostatnim ratunkiem dla niej i innych pacjentów jest przeszczep komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.
W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 29 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla Beaty i Innych potrzebujących rodzina i przyjaciele organizują rejestrację potencjalnych dawców.
„Nowotwór krwi nie musi być wyrokiem, jeżeli tylko zdecydujesz się pomóc. Poświęć chwilę i zostań Dawcą szpiku. Możesz pomóc wielu osobom, a może i ja będę miała to szczęście? Czekam na Ciebie” – apeluje Beata.
Rejestracja potencjalnych dawców:
Data: 22-23 kwietnia 2017 r.
Godziny: 10:00 – 16:00
Miejsce: Galeria Handlowa Partner w Stojadłach
Adres: ul. Warszawska 63A, Stojadła
Data: niedziela, 23 kwietnia 2017 r.
Godziny: 10:00 – 16:00
Miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Mińsku Mazowieckim
Adres: ul. Dąbrówki 10, Mińsk Mazowiecki
Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.
Czy wiesz, że Twój 1% pomoże nam zarejestrować kolejnych potencjalnych dawców szpiku?
Rejestracja dla dawców jest bezpłatna, ale jej koszt to 180 zł, które Fundacja DKMS pokrywa dzięki wsparciu osób prywatnych lub firm. Ty również możesz dołożyć do tego przysłowiowa cegiełkę. Przekaż 1% swojego podatku na naszą działalność. Wpisz w swój formularz PIT nasz numer KRS: 0000318602 lub wypełnij go za pomocą programu dostępnego na naszej stronie: www.dkms.pl/pl/1procent Każda, nawet najmniejsze wsparcie finansowe pozwoli nam pozyskać więcej potencjalnych Dawców. Wiedząc, że rejestracja w bazie jest bezpłatna, będziemy wdzięczni, jeśli pokryjesz choćby jej część przekazując darowiznę na konto o numerze: 15 1240 6292 1111 0010 6197 7669.
Dziękujemy. Liczy się każde wsparcie.
Fundacja DKMS to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i przebadanych ponad 1 055 000 (styczeń 2017) potencjalnych dawców szpiku, a już 3 803 (styczeń 2017) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. Fundacja DKMS została zarejestrowana 28 listopada 2008 roku, jednak działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku.