• Aktywni Obywatele Europy w SP 5

   • 10.11.2021 17:28

   • W poniedziałek, 8 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się Konferencja podsumowująca realizację przedsięwzięcia "CLIL – bo język obcy to komunikacja i kultura!" w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów" realizowanego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

    Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Szczerba, która przywitała Gości, wśród których znaleźli się: Zastępca Burmistrza - Pani Eliza Bujalska, Kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu - Pani Katarzyna Łaziuk, Przewodniczący Rady Rodziców - płk Ryszard Gorczyca, proboszcz Jerzy Danecki, Pani Dyrektor TUS Travel - Agnieszka Dulęba-Kosowska, a następnie przedstawiła najważniejsze cele i rezultaty przedsięwzięcia. W Konferencji ponadto uczestniczyli: Pani Wicedyrektor Anna Ciszkowska, Pani Wicedyrektor Iwona Kokoszka, koordynatorka projektu - Beata Polit, opiekunowie: kierownik wyjazdu - Katarzyna Milewska, Edyta Gmitrzuk, Mirosław Kruszewki, Adam Osica, Adam Zwierz, uczestnicy projektu, oraz reprezentacja uczniów SP 5.

    Głównymi bohaterami Konferencji było 13 uczniów i 21 uczennic z klas VII i VIII, którzy po powrocie z mobilności ponadnarodowej w Portugalii, która odbyła się
    w dniach 25 września - 2 października 2021 r., chcieli podzielić się swoimi nowymi kompetencjami i wrażeniami z wyjazdu. Zdobyciu tych kompetencji, od początku projektu, przyświecała idea aktywnego obywatelstwa europejskiego, które zapewni młodym ludziom lepszy start życiowy i zawodowy, o czym opowiadała koordynatorka, relacjonując przebieg wszystkich działań. Ważną częścią konferencji było wręczenie certyfikatów potwierdzających odbycie 30-godzinnego przygotowania i mobilności. Przejmując prowadzenie konferencji uczniowie przedstawili prezentację multimedialną, ukazującą w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób każdy kolejny dzień mobilności (kompetencje technologiczne), oraz wywiady zarówno
    z Portugalczykami, jak i z uczestnikami wyjazdu, a także inscenizację legendy Wars i Sawa w języku angielskim (kompetencje wielojęzyczności, oraz współpracy w grupie międzynarodowej). W czasie Konferencji głos zabrała Pani Eliza Bujalska, która „zmierzyła” i doceniła nowe kompetencje młodzieży i życzyła im, aby byli nie tylko obywatelami Europy, ale i świata. Pani Dulęba-Kosowska, nawiązując do slajdu z prezentacji, życzyła uczestnikom projektu, aby „SP 5” mogli napisać na wielu innych plażach w czasie kolejnych podróży. Grupa  podziękowała organizatorom, czyli Dyrekcji i nauczycielom SP 5, wszystkim przybyłym gościom, a przede wszystkim władzom Miasta Mińsk Mazowiecki za patronat nad całym przedsięwzięciem.

     


   • Wróć do listy artykułów
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych