KOLEJNA NOMINACJA
28.09.2017 10:1123 września, jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego, które obradowało w siedzibie redakcji „Głosu Nauczyciela”, wybrało trzynastu finalistów Konkursu Nauczyciel Roku 2017. Jedną z nominowanych osób została nauczycielka naszej szkoły pani Ewa Broda.
Jesteśmy dumni z kolejnego sukcesu!
Serdecznie gratulujemy naszej koleżance, która znalazła się w gronie
Najlepszych z Najlepszych!Goście z Ukrainy
22.09.2017 14:20Dzisiaj nasza szkoła gościła nauczycieli i pracowników akademickich, uczestników projektu „Nowa Ukraińska Szkoła 2”. Towarzyszyła im profesor Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Małgorzata Żytko i przedstawiciel Ośrodka Rozwoju Edukacji. W ramach ich szkoleniowej sesji, w czasie tygodniowego pobytu w Polsce, nasza placówka była jedną z tych, w której mieli okazję obserwować zajęcia prowadzone przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Mogliśmy się podzielić swoim doświadczeniem i metodami pracy na lekcjach matematyki, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi . W klasie Ic, lekcję prowadziła pani Marzena Wocial pokazując jak przy użyciu klocków LEGO Education można ćwiczyć z dziećmi „Orientację przestrzenną oraz prawą i lewa stronę ciała”. Pani Anna Dmitruk wykorzystała gry i zabawy do utrwalania pojęć i zasad matematycznych z uczniami klasy II b. „Gdzie co jest? - czyli o czytaniu ze zrozumieniem na lekcji matematyki” i „Rożne strategie rozwiązywania zadań” to tematy i wyzwania dla III a, pod kierownictwem pani Ewy Brody.
Spotkanie odbyło się w serdeczniej atmosferze, przepełnionej wzajemnymi rozmowami i dyskusją na temat edukacji najmłodszych.Lekcja w Kinie
20.09.2017 20:3520 września uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w ”Lekcji w kinie” pt. „Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych”. Podczas tej lekcji prowadzonej przez aktorkę Beatę Cwalińską:
- dowiedzieli się, co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia i fizyka;
- przekonali się, jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych mają „Gwiezdne wojny”;
- odkryli, czym są domalówki;
- dowiedzieli się, czy hobbici naprawdę byli tacy niscy;
- zobaczyli, jak sprawić, by w lecie padał śnieg;
- dowiedzieli się, jak aktor mógł zagrać tę samą postać 40 lat później.
Po lekcji obejrzeli film „Za niebieskimi drzwiami”, poruszający problematykę osób pogrążonych w śpiączce. A to wszystko w gościnnych progach mińskiej „Muzy”
„ Nie ma śmieci- są surowce” – Sprzątanie świata 2017r.
18.09.2017 08:07Dnia 15 września 2017r. uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „ Sprzątanie świata”.
Celami tegorocznej akcji były: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Uczniowie klas szóstych zbierali odpady na terenie lasku przy ul. Arynowskiej, uczniowie klas piątych zbierali odpady przy ulicach sąsiadujących z ul. Małopolską i Nowym Światem, a uczniowie klas I - III, czwartych oraz siódmych wykonywali plakaty i prace plastyczne. Na godzinach wychowawczych oraz na lekcjach przyrody odbyły się pogadanki dotyczące celów akcji „Sprzątania świata” oraz segregacji odpadów.Ku Pamięci harcerzy z Szarych Szeregów
18.09.2017 07:59Dnia 15 września uczniowie z kl. IIIe i IIIf wraz z wychowawcami udali się do parku miejskiego pod pomnik Szarych Szeregów. Celem wyjścia było poznanie miejsc zwiazanych z historią najbliższej okolicy oraz kształtowanie tożsamości narodowej i współuczestnictwa w pielęgnowaniu tradycji. Chwilą zadumy oraz zapaleniem zniczy klasy uczciły pamięć majmłodszych mińskich ofiar II wojny światowej. Wszystkim uczestnikom najbardziej zapadły w pamięci słowa umieszczone na pomniku „Trzeba było umierać by Polska mogła żyć”. Była to dla nas wszystkich pradziwa lekcja patriotyzmu.