UWAGA! Zawody pływackie
13.02.2019 12:215 marca 2019 r. (wtorek) o godz.10.00 w AQUAPARK Mińsk Mazowiecki odbędą się Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego i Powiatu Mińskiego Szkół Podstawowych w Pływaniu.
Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli WF do dnia 18 lutego 2019 r.
W zgłoszeniu podajemy: imię i nazwisko, klasę, rok urodzenia oraz style w jakich będziemy płynęli (dowolny, grzbietowy, klasyczny)
Kategorie wiekowe chłopców i dziewcząt:
1. Rok urodzenia 2009 i młodsi
2. Rok urodzenia 2008
3. Rok urodzenia 2007
4. Rok urodzenia 2006
5. Rok urodzenia 2005
6. Rok urodzenia 2004Promocja Mazowsza w naszej szkole!
12.02.2019 19:20W ramach Konkursu Wiedzy o Mazowszu organizowanego przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli (MSCDN) uczennice klasy VII C przygotowały projekty: Podróże po Mazowszu dla najmłodszych oraz Mazowsze znane i nieznane. Obie grupy przygotowały prezentację multimedialną oraz zorganizowały wspólnie z nauczycielką geografii panią Katarzyną Gójską, I Szkolny Konkurs o Mazowszu w dwóch kategoriach: klasy IV-V (16 stycznia 2019 r.) oraz klasy VI-VIII (17 stycznia 2019 r.). Za pierwszą kategorię konkursową odpowiadały: Oliwia Główka, Oliwia Kołodziejczyk, Julia Malesa i Julia Smolińska, natomiast za drugą kategorię: Julia Janiszewska, Ania Wagner, Magdalena Kruk, Zofia Kuć i Hanna Wójcicka (poniżej prezentujemy przykładowe pytania wykorzystane w konkursie). Nagrodami w konkursie były książki: Mazowsze – wczoraj, dziś i jutro oraz Mazowsze – ekonomia i gospodarka, które otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Wręczenie nagród odbyło się 23 stycznia 2019 r. (zdjęcia można obejrzeć w galerii artykułu Podsumowanie I semestru 2018/2019). Dziewczęta zainicjowały akcję promocji Mazowsza w szkole wśród uczniów i przygotowują się do dalszej części konkursu MSCDN.
MAZOWSZE.pptx
PREZENTACJA.odp
Wyniki_Konkursu.pdf
I_szkolny_konkurs_o_Mazowszu.pdf
I_szkolny_konkurs_kategoria_VI-VIII.pdfWycieczka do Sejmu RP klas VIII....
12.02.2019 18:42Nowy rok kalendarzowy rozpoczęliśmy wizytą w Sejmie RP. Po około czterdziesto minutowej podróży autokarem dojechaliśmy na miejsce. Przy samym wejściu zostaliśmy powitani przez ochronę sejmową, która wytłumaczyła nam zasady przebywania w Izbie Wyższej Parlamentu.. Wykluczone było korzystanie z telefonów czy hałasowanie. Obowiązkowe było przejście przez bramki wykrywające metal. W koszyczku obok odkładaliśmy wszystkie metalowe przedmioty, które trzymaliśmy, np. w kieszeniach. Następnie w szatni zostawiliśmy kurtki oraz inne zbędne rzeczy i przystąpiliśmy do pierwszego punktu wycieczki.
Chwilę potem spotkaliśmy się z Panią Przewodnik. Po wymianie kilku zdań, przeszliśmy do dalszej części. Zaczęliśmy od krótkiej lekcji historii. Pracownik Sejmu opowiedział nam, jak powstał Sejm, skąd wziął się pomysł na nietypowy kształt sali obrad oraz gdzie odbyły się pierwsze spotkania posłów.
Następnie skierowaliśmy się podziemiem na salę obrad. Mimo małej liczby osób, musieliśmy zachowywać się cicho. Przewodniczka pokazała nam, jakie miejsca zajmuje prezydent, gdzie siedzą posłowie, ministrowie i inni parlamentarzyści. Gdy mieliśmy już wszystko wytłumaczone, dostaliśmy propozycję obejrzenia fragmentu obrad. W trakcie czekania otrzymaliśmy wydanie Kroniki Sejmowej. Przez ten czas zaczęli się już zbierać posłowie i dziennikarze. Wkrótce marszałek Sejmu uderzył trzy razy laską marszałkowską, co dało sygnał do rozpoczęcia obrad.
Niestety czas wycieczki był ograniczony. Po 1,5 –godzinnej wizycie musieliśmy wracać, jednak większość osób wyszła z budynku z pozytywnymi wrażeniami. Może w przyszłości powrócą do Sejmu niektórzy z nas, tyle że zasiądą w ławach sejmowych? Kto wie...
Napisała: Maria Gut kl. VIIdSpotkanie z profesorem Mariuszem Jędrzejko
10.02.2019 15:04Realizując treści zawarte w programie wychowawczo-profilaktycznym naszej szkoły oraz wychodząc naprzeciw trudnościom wychowawczym, jakie stawia przed rodzicami współczesność, zaprosiliśmy do naszej szkoły wybitnego specjalistę w zakresie profilaktyki uzależnień, autora wielu prac ukazujących problem narkomanii i konsekwencji zażywania dopalaczy – profesora Mariusza Jędrzejkę. Wykładowca Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi pojawił się w naszej szkole 23 stycznia i przeprowadził niezwykle interesującą prelekcję na temat tego, co rodzice powinni wiedzieć o narkotykach i dopalaczach. Ponadto profesor udzielił licznie zgromadzonym szeregu rad i wskazówek dotyczących tego, jak postępować z młodzieżą, jak mówić, by dzieci słuchały oraz jak osiągać sukcesy wychowawcze.
Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie, było niezwykle pouczające i zapewne stanowiło cenną lekcję dla wszystkich zgromadzonych.Wyjazd zimowy na 5+
07.02.2019 14:49Stowarzyszenie Na Piątkę dziękuje wszystkim uczestnikom oraz całej kadrze (Markowi, Małgosi, Renacie i Agnieszce) za bardzo miłe spędzenie czasu w trakcie zimowiska od 26.01. do 02.02.2019r. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Czasami było bardzo ciężko, ale uśmiechnięte buzie dzieci wszystko wynagradzały. Uczestnicy byli bezproblemowi, punktualni oraz pozytywnie nastawieni do wszystkich zaplanowanych atrakcji – ogólna ocena 5+. Zasłużyliśmy na wspaniałą słoneczną pogodę, która utrzymała się przez cały wyjazd. Wszyscy wróciliśmy bez kontuzji i obić. Uczestnicy, którzy nie umieli, nauczyli się jeździć na nartach, a pozostali udoskonalili swoje umiejętności.Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni z zimowiska i jeszcze nie raz wspólnie wybierzemy się na fantastyczne wyprawy.
Na okres wakacyjny mamy już zaplanowane w szkole bardzo atrakcyjne półkolonie w okresie 12-17.08. oraz 19-24.08.2019r., które będą współfinansowane przez Miasto Mińsk Mazowiecki. Szczegóły wkrótce.....
więcej zdjęć z zimowiska na https://www.facebook.com/sp5minsk/