Błękitny Bieg w Hołdzie gen. Józefa Hallera

27.05.2017 13:12
      21 maja w Mariance odbył się błękitny bieg w hołdzie gen. Józefowi Hallerowi. Na starcie stanęły dziewczęta ze szkół podstawowych biegnąc 800 m. Bardzo ładnie spisała się nasza uczennica Marta Zawadka zajmując II miejsce

KONKURS RECYTATORSKI WARSZAWSKA SYRENKA

27.05.2017 13:07
      19 maja, na scenie MDK, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w miejskich eliminacjach XXXIV Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. W kategorii klas I-III wystąpili: Alicja Pawelec, Kacper Ostolski i Tymon Szerszeniewski, uczniowie klasy III a, przygotowani przez panią Marzannę Wocial. W kategorii klas IV-VI reprezentantami  byli  Maria Mrzygłód z klasy IV b, której opiekunem jest pani Mariola Kruszewska,  Aleksandra Pękała z klasy V c, a nauczycielem prowadzącym jest pani Iwona Kokoszka oraz Mikołaj Idźkowski, uczeń prowadzony przez panią Edytę Chłopik. Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 26 maja, zakwalifikował się Kacper Ostolski i Aleksandra Pękała.

Wizyta cioci Jadzi w szkole

18.05.2017 07:07
      17 maja uczniowie klas drugich i dzieci klas trzecich ze świetlicy szkolnej poznali prawdziwą ciocię Jadzię, bohaterkę książek napisanych przez Elizę Piotrowską. Pisarka na spotkanie z naszymi uczniami przyjechała aż z Brazylii, gdzie mieszka na stałe. Oczarowała dzieci i nauczycieli swoim uśmiechem, radością i miłością do książek. Autorka zaprezentowała uczniom pełną humoru i dowcipu serię opowiadań o zwariowanej cioci Jadzi i jej małej bratanicy. Po spotkaniu mogli oni zakupić książki i otrzymać dedykację z autografem pisarki.

• XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla Uczniów klas. III

15.05.2017 07:05
      Etap powiatowy konkursu odbędzie się 23 maja 2017r. (wtorek) w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim. Uczniów i ich opiekunów prosimy o przybycie na godz. 9:40. Zmagania konkursowe rozpoczną się o godz. 9:50 i będą trwały 45 minut. Etap powiatowy składa się z dwóch części: dyktanda i testu wyboru sprawdzającego znajomość zasad ortograficznych oraz umiejętność zastosowania ich w praktyce. Prosimy o zabranie przyborów do pisania!

Komisja Konkursowa

Lista zakwalifokowanych uczestników do etapu powiatowego

Spotkanie autorskie z Melanią Kapelusz

11.05.2017 16:02

10 maja uczniowie klas trzecich oraz uczniowie klas drugich uczęszczający do świetlicy szkolnej mieli okazję poznać tajemniczą autorkę, która przyjechała na ulicę Małopolską z Małopolski. Nasz gość, pani Melania Kapelusz jest autorką dwutomowego cyklu książek o przygodach sympatycznej  dziewczynki z charakterem i wybujałą wyobraźnią „Kinga i co z niej wyrośnie” i „Kinga i jak ją rozgryźć”. Znana jest też ze zbioru opowiadań o paczce trzynastu zaprzyjaźnionych skrzatów pt. „Krasnoludki” oraz bajki o kocich perypetiach pt. „Koty, czyli historie z pewnego podwórka”. Współpracuje z magazynem „Świerszczyk”, w którym tworzy pamiętnik tytułowego bohatera. Po spotkaniu dzieci miały możliwość porozmawiania z autorką , zakupienia jej książek z dedykacjami oraz zdobycia autografów.

• ul. Małopolska 11
        05-300 Mińsk Mazowiecki