• Dzień Pierwszej Pomocy w zerówce

Dnia 13 września 2024r. zerówkowicze wzięli udział w ciekawych zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzieci, pod czujnym okiem Pani Marty- opiekuna medycznego, uczyły się, jak wykonać masaż serca i sztuczne oddychanie, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz w jaki sposób udzielić pomocy przy zranieniach, czy urazach kończyn. Każde dziecko miało też możliwość posłuchać bicia serca przy użyciu stetoskopu. Na koniec zajęć dzieci otrzymały dyplomy małego ratownika.

• I znów rozbrzmiał szkolny dzwonek!

Czas wakacyjnego wypoczynku dobiegł końca. W murach gościnnej Piątki pojawili się stęsknieni uczniowie i pracownicy szkoły, by rozpocząć nowy rok pełen nauki i zabawy.

Główne spotkanie miało miejsce na sali gimnastycznej, po nim nastąpiły klasowe spotkania z wychowawcami. Pani dyrektor Ewa Szczerba powitała wszystkich bardzo serdecznie. Uroczystość uświetnili swoją obecnością znamienici goście – ksiądz proboszcz parafii św. Antoniego z Padwy Janusz Kopczyński, ksiądz proboszcz kościoła mariawickiego bp Jan Opala, Jerzy Gryz – prezes Zarządu Gospodarki Komunalnej w Mińsku Mazowieckim, radny miasta Jan Tarczyński, radny miasta Dariusz Świętochowski i przewodnicząca Rady Rodziców pani Milena Ciuchcińska. Nikt nie skąpił tego dnia życzeń i uśmiechu. Przydadzą się na czekający nas długi rok wytężonej pracy. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie będą pracować z zaangażowaniem, rozwijać swoje umiejętności oraz tworzyć przyjazne i inspirujące środowisko nauki.

Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego!

• ul. Małopolska 11
          05-300 Mińsk Mazowiecki