• Sukcesy klas czwartych

Zawody w pływaniu klas czwartych o Puchar Przechodni Prezesa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji są podsumowaniem całorocznego cyklu zajęć na basenie czwartoklasistów.

Nasza szkoła w składzie: Kurpiewska Aniela, Mlot Kalina, Ryfka Julia, Woźniak Natalia, Pachacz Laura, Frelek Elżbieta, Osiński Adam, Garwolski Antoni, Gniado Piotr, Juszczyk Henry, Juszczyk Anthony wywalczyli w sztafecie  3 miejsce.

Chlopcy z Piątki indywidualnie wywalczyli dwa medale: 1 miejsce - Osiński Adam, 3 miejsce - Henryk Juszczyk. Opiekunowie: Małgorzata Pyszel, Marek Kudelski

Gratulacje dla naszych pływaków oraz ich opiekunów!

• Pływacy z Piątki na Mistrzostwach Mazowsza

Igrzyska Młodzieży szkolnej kończą cały etap zawodów pływackich Szkolnego Związku Sportowego. Nasza sztafeta chłopców udowodniła że pływanie w „piątce” jest na bardzo wysokim poziomie. Drużynowo sztafeta chłopcow wywalczyła 7 miejsce. Skład sztafety: August Winderickx, Henry Juszczyk, Adam Osiński, Henry Winderickx, Tomek Piatkowski, Wojciech Maciejewski, Dawid Bodecki, Artur Girndt. Bliski zdobycia medalu w pływaniu indywidualnym był Hendrick Winderlickx. Naszym pływakom i pływaczkom gratulujemy i już nie możemy się doczekać kolejnych sukcesów w przyszłym roku szkolnym😀Opiekun: Marek Kudelski

• Sukces uczniów!

6 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji i Prozy dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Mińsku Mazowieckim. Wzięli w nim udział uczniowie z dziesięciu szkół z miasta i powiatu, a w jury konkursu zasiadł, obok nauczycieli polonistów, znany aktor Adam Fidusiewicz.

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów. W kategorii klas 1 – 3 z wierszem J. Brzechwy pt: „Leń” ,wystąpił Ksawery Barwicki z klasy I c, natomiast w kategorii klas 4 – 6 fragment prozy S. Mrożka zaprezentował Artur Girndt z VI a. Występy chłopców bardzo się podobały, a Artur Girndt wywalczył II miejsce. Gratulujemy uczestnikom udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.

• Sukcesy naszych uczniów...

Konkursy powiatowe w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim

W ciągu roku szkolnego uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do konkursów powiatowych z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Konkursy były organizowane przez Szkołę Podstawową nr 6.

Oto nasze laureatki !

j.polski

Klaudia Gniado kl. 6c II miejsce

Emilia Rawska kl. VD I miejsce

Jagoda Dudek kl VIIb II miejsce

Maja Domagalska kl. VIIc III miejsce

Aleksandra Lech kl.6c I miejsce

Michalina Brzozowska kl. 7a III miejsce

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w następnym roku szkolnym!

• Matematyka górą!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż  do ostatniego etapu 8. Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr", który odbędzie się 9 czerwca, z naszej szkoły zakwalifikowało się aż 3 uczniów - na 5 z całego powiatu. Są to: Wojtek Kwatek z 2c oraz  Kamil Girndt i Kacper Odalski z 3a. Chłopcom już dziś serdecznie gratulujemy tak wysokiego wyniku. Trzymamy mocno kciuki w niedzielę!

• ul. Małopolska 11
        05-300 Mińsk Mazowiecki