20.10.2017 10:24

Uprzejmie informujemy, że przystapiliśmy do akcji Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym, ZBIERAMY NOWE: maskotki, gry planszowe, zabawki, książki, materiały plastyczne, również słodycze z długim terminem ważności (zostaną dołączone do Mikołajek) dla małych pacjentów przebywających na oddziałach onkologicznych w szpitalach w całej Polsce do 18 r.ż.) Można napisać również kartki /laurki z życzeniami dla dzieci!!!!

Dzieciom chorym będzie bardzo miło.

Rzeczy zbieramy do 17 listopada 2017 r.

• Zachęcamy do czytania!!!

20.10.2017 09:36

Przygotowanym w grupach plakatem zachęcającym do przeczytania lektury zakończyli uczniowie klas IVd i IVf omawianie "Mikołajka" oraz komiksu "Kajko i Kokosz". Powstały prace niezwykłe, pomysłowe i pięknie wykonane, a wrażenie robiły również doskonała organizacja pracy oraz fantastyczna współpraca czwartoklasistów.

Magdalena Dąbrowa

• KOLEJNE ZŁOTO CHŁOPCÓW Z PIĄTKI

18.10.2017 21:16
      Podopieczni pana Adama Zwierza nie zwalniają tempa, w zawodach regionu siedleckiego w sztafetowych biegach przełajowych zajęli I miejsce i będą reprezentować region siedlecki w zawodach województwa mazowieckiego które odbędą się już w najbliższy piątek w Podgórzu k/Płocka. Gratulujemy i życzymy kolejnych medali.

Złota sztafeta: Osiński Jakub VId, Raciborski Maksymilian VIc, Sternik Kamil VIc, Gruba Filip VIe, Patoleta Bartosz VIe, Jędrasik Łukasz VId, Makos Jakub Vd, Byczek Kamil Va, Kopka Dawid Va, Porębski Kacper Vb.

„Czereśnie będą dziczeć”

16.10.2017 22:00
      Miło jest nam poinformować o sukcesie, jaki odniosła nauczycielka naszej szkoły Mariola Kruszewska. Polonistka i historyczka, od kilkunastu lat realizuje swoją pasję, jaką jest tworzenie poezji. Swoje wiersze udostępnia na forum literackim „Ogród Ciszy”, który współtworzyła. Jest laureatką ponad stu ogólnopolskich konkursów literackich. Autorka tomików Bywam kobietą (2011) i Wczoraj czyli dziś (2013), za który uzyskała nagrodę Orfeusza Mazurskiego. Swoje wiersze publikowała również w anto­logiach poetyckich i w prasie. W ostatnich dniach światło dzienne ujrzała jej debiutancka książka prozatorska „Czereśnie będą dziczeć”. To zbiór opowiadań o powojennych wysiedleńcach, którzy usiłują na różne sposoby „zapuścić korzenie” w nieznanej im dotąd ziemi. Książka otrzymała główną nagrodę w Konkursie Literackim Miasta Gdańska im. Bolesława Faca za rok 2016.

Gratulujemy naszej koleżance!

16.10.2017 12:29
      13 października świętowaliśmy DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. W tym dniu, na uroczystych dwóch apelach, uczniowie z klas starszych, wyrazili w  wypowiedzianych głośno słowach oraz  w  odśpiewanych piosenkach, wdzięczność za trud i poświęcenie wszystkim pracownikom naszej szkoły. Gościem honorowym byli przedstawiciele Rady Rodziców - pani Ewelina Pukacka oraz pan Dariusz Świętochowski. Wraz z panią dyrektor Ewą Szczerbą podziękowali pracownikom szkoły za zaangażowanie i życzyli wytrwałości w tym pięknym ale jakże trudnym zawodzie.   Program  artystyczny został przygotowany  w formie koncertu życzeń. Przy dźwiękach muzyki w wykonaniu  młodych artystów popłynęło mnóstwo ciepłych i miłych życzeń. Cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała wszystkim pracownikom szkoły "Sto lat".

• ul. Małopolska 11
        05-300 Mińsk Mazowiecki