Do you speak English?

09.10.2017 19:55
      W dniach 2-6 października w naszej szkole gościliśmy troje wolontariuszy w ramach projektu KidSpeak organizowanego przez fundację AIESEC.

Heera z Indii, Bora z Albanii i Ammar z Omanu to studenci, którzy przez tydzień będąc w „Piątce”, poznawali funkcjonowanie polskiej szkoły, przyglądali się lekcjom angielskiego. Mieli również możliwość prowadzenia zajęć, podczas których przybliżali historię swoich krajów, ich kulturę i miejsca warte obejrzenia. Uczniowie z dużym zainteresowaniem przysłuchiwali się prezentacjom, a biorąc aktywny udział w lekcji, przy okazji szlifowali znajomość języka angielskiego. Mogli również podziwiać Heerę w tradycyjnym indyjskim stroju – sari. Nasi uczniowie też przygotowali dla gości niespodzianki, wykonując na ich przywitanie makiety i plakaty w języku angielskim. Pobyt wolontariuszy nie byłby możliwy bez zaangażowania rodzin, które zgodziły się przyjąć ich do swoich domów. Bardzo dziękujemy państwu Ługowskim, państwu Oleksiejuk i państwu Miłkowskim za okazaną pomoc i stworzenie w swoich domach rodzinnej i przyjaznej atmosfery.

Tydzień z Ammarem, Heerą i Borą był ciekawym doświadczeniem dla uczniów „Piątki”. Na pewno niektórzy uzmysłowili sobie potrzebę znajomości języka angielskiego, gdyż jak już w średniowieczu stwierdził Karol Wielki „Znać inny język, to jak posiadać drugą duszę.”

Sprawni Czwartoklasiści!!!

08.10.2017 23:23
      W piękny słoneczny poniedziałek, 2 października klasy IV a oraz IV b  pojechały do parku linowego w Nakorach koło Siedlec. Po profesjonalnym przeszkoleniu uczniowie bardzo sprawnie pokonywali dosyć trudne przeszkody. Największą przyjemnością był zjazd na tyrolce. Zmęczeni, ale zadowoleni czwartoklasiści oglądali w pobliskiej ptaszarni egzotyczne gatunki ptaków. Wyprawę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Dzień chłopaka w IIIe

08.10.2017 16:48
      Dnia 4 października również uczniowie klasy IIIE z wychowawcą Aldoną Heller w ramach dnia chłopaka zorganizowanym przez rodziców trójki klasowej wzięli udział w treningu Bjj przeprowadzonym przez „złego” trenera Pana Marcina Frankiewicza z Klubu Walki Grappler. Trener pochwalił uczniów za zapał do zajęć i był mile zaskoczony ich świetną formą fizyczną. Z utęsknieniem czekają na kolejne ciekawe zajęcia sportowe.

Powiatowe Zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych

08.10.2017 16:40
      4 października odbyły się Powiatowe Zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Wystartowało 9 sztafet. Nasze dziewczęta wypadły bardzo dobrze zajmując II miejsce i awansowały na zawody regionalne do Siedlec.

Skład sztafety: Rek Marysia, Wagner Ania, Mrzygłód Marysia, Świeczak Martyna, Ślązak Maja, Mazanka Wiktoria, Markowska Maja, Santorek Angelika, Niemyjska Zuzia, Siedlecka Natalia

Opiekun - Małgorzata Pyszel

Dzień Chłopaka po brazylijsku

08.10.2017 00:02
      Dnia 4 października uczniowie klasy IVD z wychowawcą Katarzyną Tas w ramach dnia chłopaka wzięli udział w treningu Bjj (brazylijskie jiu-jitsu) przeprowadzonym przez „złego” trenera Pana Marcina Frankiewicza z Klubu Walki Grappler. W trakcie treningu uczniowie wykonywali różne ćwiczenia oraz zapoznali się z podstawami samoobrony. Przesłanie trenera: nie unikajcie aktywności fizycznej, bo sport to podstawa zdrowia i dobra zabawa.

• ul. Małopolska 11
        05-300 Mińsk Mazowiecki