Musical Pan Niezwykły - dzieci alarmują dzieci co czyha na nie w sieci…
Uczennica naszej szkoły, Amelia Rogowska kl.4a, wzięła udział w spektaklu muzycznym "Pan Niezwykły". We współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i MAT (Musicalowa Akademia Talentów), Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii Sp z o.o. podjęło przedsięwzięcie edukacyjno-kulturalne w zakresie profilaktyki uzależnień dzieci i młodzieży, w niecodziennej formie terapii jaką był musical „Pan Niezwykły”.
To unikalne przedsięwzięcie, gdzie szpital poprzez działania kulturalne przychodzi do potencjalnego pacjenta. Ten innowacyjny program to pewnego rodzaju pilotaż nowoczesnych działań rehabilitacyjnych. Musical, gdzie w naturalny dla młodego odbiorcy sposób, poprzez piosenki i teksty prezentowane prostym, młodzieżowym językiem, dziecięcy aktorzy i ich przekaz stają się częścią terapii i profilaktyki oraz naturalnymi promotorami zdrowia.
"Pan Niezwykły" to musical, którego bohaterami i aktorami są młodzi ludzie. Inicjatywa dedykowana była osobom w wieku od 7 do 19 roku życia, dlatego zaproszono uczniów klas szkół podstawowych i średnich. Pokazuje podróż bohaterki Klary, która wchodzi w wirtualny świat pełen niespodzianek, fantazyjnych historii, ale też co za tym idzie zagrożeń i słabości.
Przygotowania, próby, cała logistyka, uzupełnianie nieobecności w szkole, aż w końcu premiera i kolejne spektakle w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie, bywały wyczerpujące dla Amelki, jednak BYŁO WARTO. To niesamowite uczucie podziwiać swoje dziecko, czy uczennicę, w prawdziwym teatrze, na prawdziwej scenie i na dodatek w tak ważnym i sensownym wydarzeniu. Świetny pomysł, super realizacja, mocny przekaz w nowoczesnej kolorowej, pełnej muzycznych i choreograficznych efektów. Jesteśmy dumni, że nasza uczennica Amelia Rogowska, dzięki MAT Musicalowa Akademia Talentów, mogła brać udział w tym przedsięwzięciu, a co za tym idzie rozwijać swój talent i spełniać marzenia…
"Pan Niezwykły" opiera się na założeniach walki z uzależnieniami dzieci i młodzieży zgodnymi z Mazowieckim Programem Ochrony Zdrowia Psychicznego. Zadanie finansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego Zdrowe Mazowsze.