• Sukcesy naszych uczniów...

Konkursy powiatowe w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim

W ciągu roku szkolnego uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do konkursów powiatowych z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Konkursy były organizowane przez Szkołę Podstawową nr 6.

Oto nasze laureatki !

j.polski

Klaudia Gniado kl. 6c II miejsce

Emilia Rawska kl. VD I miejsce

Jagoda Dudek kl VIIb II miejsce

Maja Domagalska kl. VIIc III miejsce

Aleksandra Lech kl.6c I miejsce

Michalina Brzozowska kl. 7a III miejsce

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w następnym roku szkolnym!

• Matematyka górą!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż  do ostatniego etapu 8. Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr", który odbędzie się 9 czerwca, z naszej szkoły zakwalifikowało się aż 3 uczniów - na 5 z całego powiatu. Są to: Wojtek Kwatek z 2c oraz  Kamil Girndt i Kacper Odalski z 3a. Chłopcom już dziś serdecznie gratulujemy tak wysokiego wyniku. Trzymamy mocno kciuki w niedzielę!

• Sensoryczna przygoda kl. 2b i 2c w krainie baśni

Dawno, dawno temu żyli sobie dwaj czarodzieje Zoran i Arag. Pierwszy z nich zbierał białą magię i pewnego dnia zakochał się w księżniczce Tuli... - takimi słowami przywitała nas nasza przewodniczka  w Magicznych Ogrodach – Wróżka. Odwiedziliśmy stworzony w oparciu o oryginalną baśniową historię rodzinny park tematyczny, Magiczne Ogrody w Trzciankach koło Janowca. Wśród pięknych kwiatów, drzew i krzewów przeżywaliśmy przygody w kilku bajecznych krainach. Każda z nich była wspaniałym sensorycznym polem doświadczeń, gdzie każdy mógł sprawdzić się w zadaniach i wyzwaniach. Zabawa na świeżym powietrzu, parki linowe, tory przeszkód, jazda kolejką, przesympatyczne Mordole bardzo przypadły nam do gustu. Na koniec, by zatrzymać na dłużej magię pobytu w Magicznych Ogrodach udaliśmy się do jednego z baśniowych sklepików, by zakupić pamiątki.

Ta wyprawa z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci. To był naprawdę wspaniały i udany wyjazd!

• ul. Małopolska 11
        05-300 Mińsk Mazowiecki