W dobie powszechnego dostępu do internetu niezwykle ważne jest, aby młodzież była świadoma zagrożeń czyhających w cyberprzestrzeni. Właśnie dlatego uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach poświęconych cyberzagrożeniom, prowadzonych przez specjalistów ds. Projektów Edukacyjnych z Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń Państwowego Instytutu Badawczego NASK.
Podczas spotkania eksperci przybliżyli uczestnikom najczęstsze niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z internetu, takie jak cyberprzemoc, hejt, ośmieszanie. Uczniowie dowiedzieli się, jak skutecznie się bronić przed hejtem, jak ważna jest postawa naszych zachowań w walce z cyberprzemocą.
Warsztaty miały interaktywny charakter – uczniowie mogli brać udział w dyskusjach, analizować rzeczywiste przypadki zagrożeń oraz ćwiczyć reagowanie na niebezpieczne sytuacje. Dzięki praktycznym wskazówkom i ciekawym przykładom uczniowie zyskali cenną wiedzę, która pomoże im bezpiecznie poruszać się w cyfrowym świecie.
Po warsztatach z uczniami odbyło się spotkanie z Rodzicami. Eksperci zaprezentowali rodzicom, jak zadbać o bezpieczeństwo ich dzieci w cyberprzestrzeni.
Edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa to kluczowy element współczesnej profilaktyki. Cieszymy się, że uczniowie i rodzice mogli skorzystać z wiedzy ekspertów i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zostanie wykorzystana w codziennym korzystaniu z internetu.
Wydarzenie wpisuje się w inicjatywy związane z Dniem Bezpiecznego Internetu 2025.