• Koniec roku szkolnego...

            22 czerwca o godz. 9.00 uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami i dyrekcją szkoły wzięli udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego. 

            Na początku Pani Dyrektor Ewa Szczerba przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz Przewodniczącą Rady Rodziców panią Milenę Ciuchcińską jednocześnie zapraszając wszystkich na część artystyczną przygotowaną przez klasę 2d i 3c. Były wiersze, piosenki i układy taneczne, które przywoływały wspomnienia mijającego roku szkolnego. Nie zabrakło również zasad bezpieczeństwa, o których warto pamiętać podczas letnich przygód. 

            Uczniowie tańcem i kwiatami dziękowali Paniom Dyrektor i nauczycielom za wsparcie i trud włożony w  nauczanie i wychowanie. 

            Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych, słonecznych i  bezpiecznych wakacji  ! 😊😎☀️✈️🌴

          • Dzień Taty...

            23 czerwca to zakończenie roku szkolnego i dzień, w którym świętujemy dzień taty. Klasa 2d składa z tej okazji najpiękniejsze życzenia.

            "Mój Tata jest rycerzem,

            Choć nie ma srebrnej zbroi,

            Mój Tata mówi szczerze

            I prawdy się nie boi.

            Mój Tata żyje w zgodzie

            Z wszystkimi dookoła,

            Mój Tata sprawia co dzień,

            Że Mama jest wesoła.

            Mój Tata wszystko umie

            I Tatą jest wspaniałym,

            Mój Tata mnie rozumie,

            Bo sam był kiedyś mały."

                                                      Marcin Brykczyński "Tata".

          • Indiańskie klimaty

            W ostatnią środę przed wakacjami uczniowie klasy II b i II c pojechali do Stajni Wilga w pobliżu Cyganówki. Wzięli udział w integracyjnym programie pt. „Indianie”. Uczyli się współpracy i wytrwałości bawiąc się w poszukiwanie złota i budując tipi. Ćwiczyli zręczność tworząc pióropusze, naszyjniki i strzelając z łuku. Dodatkową atrakcję stanowiła przejażdżka bryczką oraz zabawy ruchowe: wyścigi jaszczurek, rzut lassem, czyli łapanie mustangów, polowanie na bizony. Okazało się, że samodzielne pieczenie kiełbasek również może być wyzwaniem. To był przedsmak zbliżających się wakacji.

          • „Poloneza czas zacząć…”

            Dnia 14 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbył się bal ósmoklasistów. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Szczerba, kierując ciepłe słowa do wszystkich przybyłych, szczególnie ciepło zwróciła się do nas – ósmoklasistów. Następnie zgodnie z tradycją zatańczyliśmy poloneza poprowadzonego przez Panią Dyrektor. Później wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia klasowe, po czym udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wracając na salę taneczną, zatańczyliśmy belgijkę i rozpoczęliśmy zabawę. W trakcie trwania imprezy mogliśmy korzystać z fotobudki oraz bufetu. Świetnie się bawiliśmy, śpiewając i tańcząc do piosenek naszych ulubionych wykonawców. Zabawa nie miała końca!

            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym – dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom za pomoc w przygotowaniu balu.

          • Konkurs Wiedzy o Mazowszu 2023

            W tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Mazowszu brało udział 27 uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Przepustką do przystąpienia do testu wiedzy było przygotowanie projektu. Hasło przewodnie projektów brzmiało „Zielone Mazowsze”. Uczniowie opracowali następujące tematy: Transport a ekologia, Gra w zielone, Zielona grywalizacja, Rolnictwo ekologiczne, Ekologia wg Jastrzębowskiego, Zielone rekordy Mazowsza, W mazowieckich parkach i lasach.

            Do etapu rejonowego, który odbył się w marcu, zakwalifikowali się Julia Bartnik, Jakub Nowak i Jagoda Dudek. Natomiast z testem na etapie wojewódzkim mierzyli się Jakub i Jagoda. Jakub Nowak (klasa 8c), po raz trzeci z rzędu, uzyskał w tym konkursie najwyższy wynik punktowy wśród wszystkich uczestników konkursu z całego Mazowsza. Tym samym został jego laureatem po raz trzeci z rzędu. W roku 2020 uczeń naszej szkoły uzyskał w tym konkursie tytuł finalisty. Jakub jest prawdziwym znawcą Mazowsza i entuzjastą edukacji regionalnej. Tak wysokie noty zawdzięcza swoim wszechstronnym zainteresowaniom, które pozwalają mu na wyjątkowe osiągnięcia w tym interdyscyplinarnym konkursie organizowanym przez MSCDN na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Świetnie zaprezentowała się również Jagoda Dudek (klasa 6b), która uzyskała tytuł finalistki i już zapowiada, że nie jest to jej ostatnie słowo w tym konkursie.

            Jagoda i Jakub odebrali zaświadczenia i nagrody w Mazowieckim Teatrze Muzycznym z rąk marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika 15 czerwca 2023 r. Jakub ze względu na swoje szczególne osiągnięcia i fakt, że w tym roku niestety żegna się z konkursem otrzymał album z własnoręcznym wpisem od marszałka. Szkolnym opiekunem konkursu była Katarzyna Gójska.

            Serdecznie gratulujemy!

             

            Nowa galeria Konkurs Wiedzy o Mazowszu 2023 została dodana do albumu fotograficznego

          • Realizacja projektu „Młody projektant”

            Z wielką satysfakcją informujemy, że uczniowie z kl. 3c uczestniczyli w projekcie „Młody Projektant”, który organizowany był przez Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego.

            Celem projektu było rozwijanie umiejętności współpracy oraz kompetencji matematycznych.

            Projekt to 10 zajęć w większości w formule online. We współpracy z pracownikami Wydziału Pedagogicznego UW dzieci z kl.  3c stworzyły grę hybrydową. Poznały mechanikę, sposób formułowania fabuły, postaci, rolę muzyki w grach komputerowych. W ten sposób stworzyli swoją własną grę online. Wybrane jej elementy następnie zostały wydrukowane na drukarce 3D, a na dwóch ostatnich zajęciach stacjonarnych w SP5, uczestnicy doświadczyli stworzoną planszową wersję swojej gry.

            Dziękujemy Wydziałowi Pedagogicznemu Uniwersytetu Warszawskiego za wybór naszej szkoły oraz Rodzicom z kl. 3c za współpracę 😉 😉 😉

            Opis stacjonarnych zajęć warsztatowych – testowanie gry hybrydowej.

            Zajęcia zaczęły się od ewaluacji zajęć zdalnych - dzieci miały okazję wyrazić swoje zdanie na temat etapów projektowania gry i podzielić się swoimi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami. Dodatkowe ćwiczenia pozwoliły rozwijać wyobraźnię poprzez zachęcanie uczestników do myślenia poza schematami i eksperymentowania z nowymi pomysłami. Równolegle w ramach pracy indywidualnej dzieci określały współrzędne do rozgrywki hybrydowej.

            Następnie przeszliśmy do praktycznej części zajęć, gdzie dzieci składały opracowane żetony z druku 3D i samodzielne kodowały naklejkę NFC oraz testowały zjawisko fluorescencji specjalnych filamentów. W kolejnym etapie zajęć uczestnicy otrzymali plansze grawerowane laserem według własnego projektu oraz kosteczki wprowadzające element losowy. Po wyjaśnieniu zasady gry hybrydowej, która łączyły elementy planszowej gry z grą elektroniczną, dzieci miały możliwość testowania gry, sprawdzając, jak dobrze działają opracowane przez nich Questy. Ponadto uczniowie mieli okazję testować inne mechaniki gry, w ramach których przechodzili przez labirynt, korzystając z kostek k10 i rozwiązując łamigłówki matematyczne, co wymagało logicznego myślenia i umiejętności planowania. Obserwowaliśmy, jak dzieci radziły sobie w zespołach, jak współpracowały i wykorzystywały zdobyte umiejętności w rozwiązywaniu wyzwań.

            Zajęcia dla dzieci zostały zaprojektowane w taki sposób, aby rozwijać ich kreatywność, logiczne myślenie oraz współpracę zespołową. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom i eksperymentom, dzieci miały możliwość odkrywania i eksplorowania nowych możliwości technologicznych, jednocześnie rozwijając umiejętności interpersonalne i zdolności rozwiązywania problemów.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
      • 257582957
      • ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
      • 257596534
      • 822-10-46-051
      • 000584449
  • Galeria zdjęć

      brak danych