• Dzień Chłopaka w stylu EKO

- czyli pierwsza zbiórka zużytych baterii w Piątce

Dnia 1 października  w naszej szkole odbyła się pierwsza zbiórka zużytych baterii pod hasłem: "W Dniu Chłopaka bateryjki przynoszą chłopcy i dziewczynki"

Dziękujemy za ponad 100 kg zużytych baterii, które przekazaliście nasze dobre ręce :)

• Ważne wybory w Piątce!

Dnia 27 września 2024 roku przeprowadzono referendum, w którym wybrano Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. 76% głosujących zadecydowało, że tę zaszczytną funkcję w tym roku szkolnym 2024/2025 będzie pełniła uczennica klasy VIIIc - Zuzanna Barwicka. GRATULUJEMY!

• Warsztaty z Terapeutą Integracji Sensorycznej w klasie Ic

27 września 2024 r. uczniowie klasy Ic mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Panią Lidię Kopeć – mamę jednej z uczennic, a jednocześnie doświadczoną terapeutkę integracji sensorycznej, Neuroflow oraz Sensomotorycznej Terapii Widzenia.

Zajęcia odbyły się w ramach cyklu "Poznajemy różne zawody", który ma na celu przybliżenie dzieciom pracy ludzi różnych profesji oraz pobudzanie i rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień.

Pani Lidia rozpoczęła spotkanie krótką rozmową, podczas której wyjaśniła uczniom, na czym polega praca terapeuty sensorycznego. Dzięki przystępnym wyjaśnieniom dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę pełnią zmysły w codziennym życiu i jak wspomagają nas w odbieraniu bodźców zarówno z otoczenia, jak i z wnętrza naszego ciała.

Po części teoretycznej nadszedł czas na zajęcia praktyczne. Pierwszoklasiści mieli okazję samodzielnie przetestować różnorodne zadania, z którymi na co dzień mierzą się dzieci w gabinetach terapeutycznych. Była to nie tylko świetna zabawa, ale także ważna lekcja o koordynacji wzrokowo-ruchowej, propriocepcji, równowadze oraz czuciu swojego ciała w przestrzeni. Dzięki tym aktywnościom uczniowie mogli w praktyce poznać, jak działają nasze zmysły i jak odpowiednio na nie reagować. Zajęcia nie tylko wzbudziły ciekawość dzieci, ale również pomogły im lepiej zrozumieć funkcjonowanie swojego ciała.

Serdecznie dziękujemy Pani Lidii Kopeć za poświęcony czas oraz poprowadzenie fascynujących warsztatów, które wzbogaciły wiedzę i umiejętności naszych najmłodszych uczniów.

To właśnie poprzez takie zajęcia, dzieci  uczą się, że niezależnie od profesji, każda praca jest ważna i wartościowa.

• Dzień Chłopaka w zerówce

Dzień Chłopaka w zerówce- warsztaty zdobienia czekolady w "Sulej - Lody Rzemieślnicze"

W Dniu Chłopaka zerówkowicze wzięli dział w warsztatach zdobienia czekolady. Dzieci z wielkim zapałem, tworzyły i ozdabiały własne lizaki oraz czekolady. Odbyła się też rozmowa na temat pochodzenia czekolady oraz procesu jej powstawania. Na koniec zajęć dzieci otrzymały dyplomy oraz własnoręcznie wykonane czekolady.

• ul. Małopolska 11
        05-300 Mińsk Mazowiecki