• "Szkoła z wizją 2045"

            Nasza szkoła rozpoczyna realizację międzynarodowego projektu ekologicznego " Szkoła z wizją 2045". Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie mające na celu obliczenia wg specjalnego kalkulatora tzw. śladu węglowego naszej szkoły - czyli obszarów emisji gazów cieplarnianych. Kolejne kroki to spotkania uczniów, nauczycieli i innych osób mające na celu ustalenie działań naszej szkoły na kolejne 2,5 roku po obliczeniu śladu węglowego. Kolejny krok to będzie wdrożenie tych działań w życie. W trakcie realizacji projektu będziemy się spotykać z osobami z innych szkół również spoza Polski (Bułgaria, Słowacja, Niemcy, Słowenia)

            Projekt zaproponowało Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć Edukacyjna "Energia Cites"

            Celem jest edukacja oraz wdrożenie w szkole działań mających na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych tzw. neutralność klimatyczna i pozostawianie jak najmniejszego tzw. śladu węglowego (ogrzewanie oraz transport odgrywają największą rolę w emisji gazów cieplarnianych). Budowanie świadomości oraz realizacja konkretnych działań wśród najmłodszych, przy jednoczesnym zaangażowaniu dorosłych interesariuszy (dyrektorów, nauczycieli, personelu technicznego i administracyjnego, rodziców oraz przedstawicieli transportu publicznego, firm energetycznych czy cateringowych), ułatwi zmierzanie do osiągnięcia neutralności klimatycznej miasta i właściwego korzystania z zasobów. Osoby zainteresowane odsyłamy do poczytania

            https://tiny.pl/w2w4x

          • Panel Doradczy w NASK

            6 marca 2023 r. dziesięciu uczniów klas 8 uczestniczyło w panelu doradczym zorganizowanym przez NASK w ramach Cyfrowej Przyszłości Uczniów. W badaniach focusowych „Make it Clear” brali udział uczniowie ze szkół polskich, a równolegle odbywały się spotkania w Rumunii i na Litwie. Celem spotkań było wysłuchanie młodzieży co jest dla nich ważne i istotne w kontekście ich bezpieczeństwa w internecie, jak również w jaki sposób zwiększać kompetencje cyfrowe i medialne ich rówieśników.

            Ważnym elementem spotkania była dyskusja nad nowym projektem „Cyberspoty”.

            Każdy głos i opinia młodzieży będzie bardzo ważnym elementem do dalszych badań i analiz prowadzonych przez specjalistów NASK, dbających o nasze bezpieczeństwie w sieci.

          • Sukcesy naszych uczniów w konkursach o Mikołaju Koperniku

            3 marca w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się finał turnieju wiedzy o życiu i pracy Mikołaja Kopernika oraz rozstrzygnięcie konkursów literackich i plastycznych związanych z Mikołajem Kopernikiem. Rozstrzygnięciu towarzyszyła piękna oprawa artystyczna przygotowana przez SP nr 1, której Mikołaj Kopernik jest patronem.

            Nasza trzyosobowa drużyna w składzie: Oliwia Wójcik 8e, Maja Miller 6b i Jakub Nowak 8c, wywalczyła 1.miejsce w turnieju wiedzy. Wyróżnienie w konkursie literackim otrzymała Jagoda Dudek z klasy 6b. Sukces tym bardziej ważny, że mamy rok, którego patronem jest  polski astronom i obchodzimy jego 550 rocznicę urodzin.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Kreatywność naszych uczniów

            W lutym korzystaliśmy z klocków edukacyjnych Skrikit do nauki programowania i robotyki. Uczennice klasy 4a ćwiczyły umiejętności manualne. Dziewczyny wykazały się wyobraźnią przestrzenną, kreatywnym podejściem do zadania i świetną organizacją pracy. Podejścia do konstrukcji wieży były różne. Wszystkie okazały się stabilne. Rywalizację wygrała grupa, która miała unikatowy pomysł i realizowała go do ostatniej minuty.

            #Laboratoriaprzyszłości

            Nowa galeria Kreatywność naszych uczniów została dodana do albumu fotograficznego

          • Pierwszaki z wizytą w bibliotece

            Tuż przed feriami uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami odwiedzili bibliotekę szkolną. Podczas spotkania poznali zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, z wielkim zainteresowaniem przeglądali książki znajdujące się na półkach dla najmłodszych. Na zakończenie pierwszoklasiści wypożyczyli wybrane przez siebie książki, a na pamiątkę pierwszej wizyty w szkolnej bibliotece otrzymali zakładki. Po powrocie do klasy obejrzeli prezentację multimedialną o zasadach  korzystania z książek i wysłuchali opowiadania pt."Franklin i książka z biblioteki".

            Nowym czytelnikom życzymy, by pokochali książki i często odwiedzali bibliotekę szkolną!

                       Nauczyciele bibliotekarze  

            Nowa galeria Pierwszaki w bibliotece została dodana do albumu fotograficznego

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
      • 257582957
      • ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
      • 257596534
      • 822-10-46-051
      • 000584449
  • Galeria zdjęć

      brak danych