• Kolejny sukces naszych uczniów

W dniach 7-8 listopada 2023 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim odbył się XII.Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Wisławy Szymborskiej,  udział w nim wzięło 139 uczniów.

Naszą szkołę godnie reprezentowali zwycięzcy eliminacji szkolnych: Adam Jarzębski z klasy III c, Patryk Stępniak z klasy III d, Amelia Krusiewicz z klasy VI a, Artur Girndt z klasy VI a, Maja Miller z klasy VII b i Agata Miąsek z klasy VIIc.

Miło jest nam poinformować, że 1 miejsce w kategorii uczniów klas VII – VIII zajęła uczennica naszej szkoły Agata Miąsek (opiekun p. Iwona Kokoszka), a 2 miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI zdobył Artur Girndt (opiekun p. Małgorzata Michalik).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne czytanie.

Laureatom oraz opiekunom serdecznie gratulujemy.

• Dzień postaci z bajek w zerówce

Dnia 6 listopada 2023r., my zerówkowicze, świętowaliśmy "Dzień postaci z bajek".  Wysłuchaliśmy kilku bajek, rozwiązywaliśmy zagadki i rebusy bajkowe, śpiewaliśmy piosenki oraz kolorowaliśmy obrazki z głównymi bohaterami znanych bajek. Nasze głowy zdobiły "bajkowe" opaski.

Bajki towarzyszą nam niemal codziennie, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Kształcą w nas odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

• Pamiętamy...

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…” ks.Jan Twardowski

W Dzień Zaduszny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 wybrali się na cmentarz w Mińsku Mazowieckim, aby uczcić pamięć zmarłych nauczycieli. Nie zapomnieli tez o odwiedzeniu kwatery żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny.

• Pasowanie na Smerfa 😊

W poniedziałek 23 października nasza świetlica zamieniła się w prawdziwą Wioskę Smerfów. W uroczysty sposób przyjęliśmy do grona Smerfów uczniów klas pierwszych. Specjalnym gościem była Pani Dyrektor Iwona Kokoszka, która dokonała ceremonii pasowania. Pierwszaki musieli przejść specjalny test, który zdały celująco.

W nagrodę dostali drobne upominki oraz słodki poczęstunek. Było gwarno, ale wesoło😍

• OGROMNY SUKCES naszych Uczennic ❤️

Nasze uczennice 25 października wzięły udział w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Obcojęzycznej BabelPoziom takich konkursów jest bardzo wysoki, a nauka recytowania wymaga wiele pracy. Aleksandra Lech, Kaja Wójcik, Lena Misiurska i Maja Piłka prezentowały swoje wykonania w języku niemieckim i angielskim.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNICZKOM, które przeszły przez etap szkolny i dostały się do etapu powiatowego.

A oto sukces dziewczyn:

I.miejsce w kategorii j. niemiecki - Lena Misiurska oraz Maja Piłka

II.miejsce w kategorii j. angielski - Aleksandra Lech

Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

• Dzień Języków Obcych Piątce 😊

Każdego roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Języków Obcych.

W tym roku uczniowie wykonali kalendarze i plakaty o popularnych świętach zagranicznych.

Wszyscy zaangażowani uczniowie zostali nagrodzeni przez nauczycieli języków obcych. Każda praca jest piękna i na swój sposób wyjątkowa, dlatego trudno było wybrać te najlepsze.

Serdecznie zachęcamy uczniów do dalszych działań.

A Wy potraficie rozpoznać te święta? Czy znaliście je wcześniej?